Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Plzeň poskytne dotaci městské charitě na zajištění noclehů pro lidi bez domova v komerčních ubytovnách

Neinvestiční dotaci na zajištění noclehů pro lidi bez domova ve výši 125 tisíc korun odsouhlasili radní Plzně ve prospěch Městské charity Plzeň. Charita musí stále častěji ubytovávat bezdomovce i v komerčních ubytovnách. Částka je určena na projekt s názvem Mimořádná pomoc lidem bez domova 2022.

„Díky této dotaci bude moci Městská charita Plzeň pokrýt náklady, které jí od listopadu minulého roku do března roku letošního vznikly v souvislosti se zajištěním ubytování pro lidi bez domova,“ uvedl náměstek primátora města Plzně David Šlouf (ODS), do jehož gesce spadá oblast ekonomická, bytová, sociálního začleňování a nakládání s majetkem. O poskytnutí dotace pro městskou charitu budou rozhodovat zastupitelé Plzně na svém jedná ní 9. května.

Městská charita Plzeň je největším a nejkomplexnějším poskytovatelem sociálních služeb pro lidi bez domova na území západočeské metropole. Služby jim zajišťuje v Domově sv. Františka ve Wenzigově ulici, kde je azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum a také zázemí pro terénní služby.

Plzeň chce řešit nedostatek místa v noclehárně pro bezdomovce, postaví nové centrum služeb za 120 milionů

Západočeskou metropoli trápí nedostatečné kapacity služeb pro bezdomovce. V místě, kde Městská charita Plzeň provozuje noclehárnu, začne příští rok stavba Centra služeb pro osoby bez přístřeší za celkem 120 milionů korun, přičemž přes 77 milionů...

Kapacita noclehárny pro lidi bez domova v Domě sv. Františka je 45 lůžek. Pokud je v zimních měsících naplněna, ale stále jsou zájemci o přespání, zajišťuje Městská charita Plzeň přespání v komerčních ubytovnách. „Minulý a letošní rok však byla kapacita noclehárny v Domě sv. Františka snížena, a to jednak z důvodu pandemie onemocnění covid-19, kdy v noclehárně bylo nutné zajistit pro lidi bez domova izolace a karantény, a také kvůli demolici sousedního objektu. Proto musela Městská charita Plzeň zajišťovat v posledních měsících loňského roku a v prvních měsících letošního roku lidem bez domova více míst k přespání v komerčních ubytovnách než v minulých letech,“ vysvětlil David Šlouf.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky bezdomovci, městská charita, zajištění noclehů, dotace, zastupitelstvo, bezdomovec, Plzeň, charita, Městská Charita Plzeň, ODS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.