pondělí 8. března 2021 Gabriela

Silnice v Plzeňském kraji jsou po vydatném sněžení většinou sjízdné, ale mohou namrzat, někde je led krytý posypem

Většina komunikací v Plzeňském kraji je po včerejším sněžení sjízdná a upravená. Nebezpečné jsou silnice II. a III. třídy ve vyšších polohách Šumavy a v oblasti Českého lesa, kde se nepoužívá chemická úprava, ale jen posyp kamennou drtí. Tam jsou komunikace podle informací webu dopravniinfo.cz zledovatělé a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Na zledovatělých vozovkách je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Největší nebezpečí hrozí poblíž Železné Rudy na silnici v oblasti Gerlovy Huti, kde vozovka namrzá. Uzavřená je zavátá silnice III. třídy na jihu Plzeňska mezi Střížovicemi a Netunicemi a pro nákladní auta byla v noci uzavřena komunikace II. třídy ze Zelené Lhoty na Špičák na Šumavě. Tam dnes během dopoledne nasadí silničáři bagr, který bude sníh odhrnovat. Motoristé by se v žádném případě neměli pokoušet projíždět označené úseky, které se v zimě neudržují.  

Na silnici u Přimdy na Tachovsku uvízl v úterý večer kamion v úseku z Labutě na Hošťku a bude složité ho vyprostit. Vozidlo tam zajelo poté, co na dálnici D5 havarovaly dva kamiony. Dálnice byla neprůjezdná a vozidla hledala objízdné trasy.  

Většina silnic v regionu je po chemickém ošetření solí holá, mokrá a sjízdná se zvýšenou opatrností. Vozovky mohou opět začít namrzat zejména v lesních úsecích. Na řadě otevřených úseků se zase v důsledku větru tvoří sněhové jazyky. Navátý sníh z polí je například na vozovce mezi Chválenicemi a Losinou na jižním Plzeňsku na silnici I/20. Teploty v kraji se pohybují mírně nad bodem mrazu, ve vyšších polohách těsně pod nulou. Sněžit už dnes nebude, ale má se vyjasnit a mírně ochladit.

Ohodnoť článek

Autoři

Štítky silnice, sjízdnost silnic, údržba silnic, sněžení, SÚSPK, nehody, Plzeňský, silničáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.