Út 18. 8. 2026Helena
Zprávy

Mezi rybáře na Hracholusky opět vyrazili policisté. Cizinci byli nejvzornější

Richard Beneš2 minuty čtení18. 8. 2026, 6:31
Mezi rybáře na Hracholusky opět vyrazili policisté. Cizinci byli nejvzornější
Kontrola rybářů na přehradě Hracholusky - ilustrační foto · Foto: Policie České republiky

Policisté podnikli další velkou kontrolu rybářů na březích vodní nádrže Hracholusky, která je největší přehradou v Plzeňském kraji. Vzhledem k tomu, že velkou část rybářů na Hracholuskách tvoří cizinci z celé řady zemí, vyrazili do akce také příslušníci cizinecké policie.

Policejních kontrol byli přítomni i pracovníci Povodí Vltavy a členové Rybářské stráže Českého rybářského svazu. Vedle dodržování pravidel rybolovu se policisté zaměřili také na odhalování protiprávního jednání osob, neoprávněné užívání pozemků v okolí vodního díla, dodržování veškerého dopravního značení upravujícího vjezd motorových vozidel k těmto pozemkům a také na zamezení narušování veřejného pořádku.

„V rámci této akce policisté zkontrolovali celkem 58 osob, z čehož bylo 42 našich občanů a 16 cizinců. Všichni kontrolovaní cizinci měli své doklady v pořádku a na našem území pobývali legálně. Policisté odhalili celkem čtyři přestupky proti majetku, které vyřešili pokutou příkazem na místě. Členové Rybářského svazu si po své linii zjistili tři přestupky proti Rybářskému řádu a ty řešili domluvou,“ uvedla k výsledkům kontroly mluvčí policie Eva Červenková.

Noční rybolov má přísná pravidla

Na přehradě je povolen i čtyřiadvacetihodinový rybolov, noční lov má ale přísná pravidla. Zatímco na běžných mimopstruhových revírech se v červnu loví od 4 do 24 hodin, Hracholusky patří mezi vybrané revíry, kde je v roce 2026 povolen lov také od půlnoci do čtyř ráno. Výjimka platí od 16. června do 30. září.

Nonstop lov neznamená, že si rybář může u vody dělat, co chce. Během nočního lovu musí mít místo osvětlené bílým neoslňujícím světlem. Nesmí rozdělávat otevřený oheň. Pokud pokračuje po půlnoci, musí zapsat nové datum a číslo revíru do povolenky. V době noční výjimky si smí ponechat jen invazní nebo nepůvodní druh ryby, ostatní musí šetrně pustit zpět.

Přísné podmínky platí i na březích. Povodí Vltavy upozorňuje, že na pozemcích tvořících součást vodní nádrže je zakázáno stanovat, kempovat, budovat pevné přístřešky, rozdělávat ohně nebo znečišťovat okolí. Jinými slovy, kdo chce být u vody déle a legálně, měl by využít zázemí kempů, které jsou k tomu určené.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

0

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Centrem Hradozámecké noci bude zámek Horšovský Týn s japonským programemZprávy

Centrem Hradozámecké noci bude zámek Horšovský Týn s japonským programem

Hrad a zámek v Horšovském Týně na Domažlicku bude 22. srpna centrem celostátní akce Hradozámecká noc. Návštěvníkům připomene příběh japonské hraběnky Micuko Coudenhove-Kalergi, která se na přelomu 19. a 20. století provdala do evropské šlechtické rodiny.

Suvenýromaty lákají turisty na Nepomucko i mimo otevírací dobuZprávy

Suvenýromaty lákají turisty na Nepomucko i mimo otevírací dobu

Turisté na Nepomucku si mohou od letošního léta pořídit suvenýry i v době, kdy jsou informační centra zavřená. Dva nové automaty nabízejí turistické známky, magnetky, publikace, sladkosti i další drobnosti připomínající Nepomucko a Spálenopoříčsko.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook