Hyský končí ve Viktorii Plzeň. Trenéra odvolalo vedení po debaklu v Bělehradě

To, o čem se spekulovalo už minulý týden, se teď stalo realitou. Po sérii neúspěchů v nové sezoně končí Martin Hyský na postu trenéra FC Viktoria Plzeň. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve byla čtvrteční porážka fotbalistů Plzně v úvodním utkání závěrečného 4. předkola Evropské ligy s Crvenou zvezdou v Bělehradě, kde prohráli 0:3.
Padesátiletý trenér Martin Hyský byl v pátek odvolán z pozice hlavního trenéra Viktorie Plzeň. Rozhodlo o tom vedení klubu bezprostředně po návratu z pohárového utkání v Bělehradě. Společně s ním končí i asistenti Petr Hejný, Radim Grussmann, Tomáš Pupkay a trenér brankářů Václav Winter, uvedlo v pátek vedení plzeňského klubu v tiskové zprávě.
„Vstup do sezony se nám nepovedl, to nebudeme zastírat. Rozhodující pro nás ale bylo celkové směřování týmu a herní projev, který neodpovídá ambicím Viktorie Plzeň,“ uvedl Adolf Šádek, generální ředitel a předseda představenstva klubu.
„Martinovi i jeho asistentům děkujeme za práci, kterou během necelého roku pro klub odvedli. Naše cesty se nyní rozcházejí a přejeme jim v další kariéře hodně úspěchů,“ doplnil Adolf Šádek s tím, že jméno nástupce se nyní řeší. „Intenzivně jednáme o novém trenérovi, kterého bychom chtěli představit v nejbližších dnech,“ dodal.











Diskuze
0Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Komentování je jen pro přihlášené