neděle 20. září 2020 Oleg

Dopravní podnik začal desinfikovat vozy MHD metodou mlhování, má účinnost až 14 dní

Další preventivní opatření ohledně virového onemocnění koronavirem Covid-19 zavádějí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) a to nejen v prostředcích MHD. Kromě každodenního čištění vozů nově hygienici schválili další metodu desinfikování formou mlhování, která má účinnost až 14 dní.

„Vzhledem k vývoji současné situace ohledně šíření virového onemocnění, jsme se rozhodli zavést další preventivní opatření nejen v provozu městské veřejné dopravy,“ říká Roman Zarzycký (ANO), 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP. „Jedním z opatření je například pravidelná kontrola důslednosti desinfikování vozů úklidovou firmou, abychom si byli jisti, že nedošlo k žádnému pochybení.“

PMDP nově začnou používat speciální přípravek, který budou úklidové čety aplikovat do všech vozů městské veřejné dopravy formou mlhování. Stejným způsobem se ošetří i vozy Senior expresu, carsharingu Karkulka, vybraná technologická vozidla a v neposlední řadě také Zákaznická centra PMDP.

Pracovníci Parkingu při výběru hotovostí z parkovacích automatů desinfikují také ovládání parkovacích automatů. „Snažíme se co nejvíce chránit také naše řidiče, kteří budou vybaveni další várkou desinfekčních gelů,“ konstatoval Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

Ve snaze snížit riziko onemocnění přerušuje PMDP také prodej jízdenek přímo u řidičů vozidel MHD. Dopravní podnik po dohodě s vedením města Plzně nebude zavádět prázdninový provoz, aby se nezvyšovala koncentrace cestujících ve vozech městské veřejné dopravy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PMDP

Štítky PMDP, dopravní podnik, desinfekce, Roman Zarzycký, ochrana před koronavirem, nákaza, ochrana pasažérů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.