sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Domácí kompostéry jsou hit, zájem o ně mají stovky lidí

Než mít za domem nevzhledné hnojiště nebo nosit bioodpad do přeplněných hnědých nádob, je lepší se uchýlit ke kompostérům. Ty řada měst poskytuje zdarma svým obyvatelům. Ti tak mají své vlastní kvalitní hnojivo na zahrádku a město ušetří za svoz odpadu. Spokojení jsou tak všichni.

Ani ne za dva týdny přišlo na úřad v Rokycanech 240 vyplněných dotazníků. Těch se tu nakonec nashromáždilo 544. Čeho se týkaly? Jestli mají lidé o domácí kompostéry zájem. Evidentně mají. Dotazníky nyní budou sloužit jako podklad pro podání žádosti o dotaci.

V případě, že dotaci získá, zapůjčí domácí kompostéry zájemcům na pět let, pak přejdou zcela do jejich vlastnictví. Vedení města tak chce snížit množství biologického odpadu ve směsném komunálním odpadu,“ uvedla mluvčí radnice Tereza Maixnerová.

Státní fond životního prostředí přijímá žádosti až do konce července. Teprve pak je začne vyhodnocovat. Až přibližně na přelomu roku bude jasné, jestli Rokycany uspěly, nebo ne. „V případě kladného výsledku se mohou obyvatelé města těšit, že domácí kompostéry získají na jaře příštího roku,“ uzavřela Maixnerová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MÚ Rokycany

Štítky kompostér, Rokycany, dotace, zahrada, odpad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.