Společnost
ZprávyOstrá hádka na zastupitelstvu, kvůli odstraňování odpadkových košů. Podle technického náměstka to městu pomůže
Úbytek košíků ve městě rozpoutal bouřlivou diskuzi na plzeňském městském zastupitelstvu. Opozice upozornila na to, že v některých obvodech jich město odebralo hned 50 a to bez náhrady. Technický náměstek Pavel Bosák (Piráti), do jehož gesce toto téma spadá, ale argumentuje, že jde o takzvanou optimalizaci a koše zkrátka nebyly využívané.
KrimiFalešní bankéři i lékaři opět měli žně. Podvodníci dokázali důvěřivce obrat o miliony i statisíce korun
Falešní bankéři, falešný plastický chirurg i další podvodníci v minulých dnech opět úřadovali na území Plzeňského kraje, kde obírali své oběti o miliony a statisíce korun. Policisté i přes mnohá varování i upozornění stále musí řešit nové a nové případy, kdy důvěřiví a neopatrní lidé přicházejí různými podvodnými způsoby o své životní úspory.
ZprávyStromořadí k minerálce na Tachovsku uspělo v anketě Alej roku, vysázet ho nechal už hrabě Windischgrätz
Milovníci přírody mohli letos opět hlasovat v oblíbené anketě Alej roku. V Plzeňském kraji jednoznačně zabodovala Dlouhá alej na Tachovsku. V rámci republiky se umístila na celkovém čtvrtém místě z celkových 83 nominovaných stromořadí. Tomu v Tachově se také říká Alej k minerálnímu prameni a nechal ho vysázet už v roce 1790 hrabě Josef Mikuláš Windischgrätz.
KrimiDesítky litrů chloru unikly do ovzduší v objektu výrobní firmy. Evakuovat se muselo asi 80 osob
Ve výrobní firmě v plzeňské čtvrti Karlov unikly ve čtvrtek odpoledne uvnitř jedné z budov desítky litrů chloru. Z objektu se muselo evakuovat asi 80 osob ještě před příjezdem hasičů. Na místě zasahovaly jednotky hasičů ze stanic Střed, Košutka a z laboratoře Třemošná. Hasiči odvětrávali zamořené prostory a prováděli monitoring ovzduší.
SpolečnostBývalá policistka Petra umírá na rakovinu. Před smrtí chce zabezpečit osvojenou dceru
Vánoce Petry Ptáčkové šťastné a veselé vůbec nebyly, zjistila totiž, že trpí rakovinou v posledním stádiu. Její největší starostí je teď budoucnost osvojené dcery Violky, kterou chce před svou smrtí alespoň trochu finančně zajistit. Petřini kamarádi a kolegové proto založili sbírku, aby holčičce s odchodem maminky co nejvíc pomohli.
PolitikaZastupitelé Plzně grilovali primátora Zarzyckého kvůli prohlášení, které učinil před návštěvou prezidenta
O veřejném prohlášení primátora Plzně Romana Zarzyckého (ANO), který minulý týden před návštěvou prezidenta republiky uvedl, že se s Petrem Pavlem nesetká, bouřlivě ve čtvrtek diskutovali zastupitelé Plzně. Primátor sdělil, že prezident dostal dvě oficiální pozvání na významné akce v Plzni a že ho rád ve městě jako primátor přijme.
KrimiOtrlý zloděj okradl invalidní seniorku, která se po ulici pohybovala pomocí chodítka. Přišla i o novou panenku pro vnučku
Opravdu nechutný případ krádeže vyšetřovali kriminalisté z Plzně. Pachatelem byl mladý muž, který neváhal okrást o kabelku starší invalidní ženu. Ta se pohybovala po chodníku pomocí chodítka. Zloděj ženu na ulici dlouhou dobu sledoval, než na ni jako dravec zaútočil.
ZprávyObrovský význam odumřelého dřeva pro přírodu bude letos Národní park Šumava vysvětlovat v programech pro veřejnost
Tlejícího dřeva a jeho význam pro přírodu a obnovu lesa, to je téma, kterým se letos bude při vycházkách, přednáškách a dalších programech pro veřejnost věnovat Národní park Šumava. Tlející dřevo je totiž velkým šumavským tématem. Správci parku chtějí lidem vysvětlovat, že odumřelé dřevo není mrtvé, ale slouží jako prostor a zásobárna živin pro nový život.
SportJaponská mistryně světa v hodu oštěpem Kitagučiová převzala pamětní medaili města Domažlice, kde nyní žije
Japonská mistryně světa v hodu oštěpem z loňského šampionátu v Budapešti, šampionka Diamantové ligy za rok 2023 a vítězka mnoha dalších prestižních závodů Haruka Kitagučiová obdržela pamětní medaili města Domažlice. To se totiž stalo jejím druhým domovem šampionky, která zde žije i trénuje.
KulturaČást kulturní památky smí zbourat developer Třešňák. Od exprezidenta Zemana dostal dříve medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury
Developer Jaroslav Třešňák, vyznamenaný dříve exprezidentem Zemanem, smí zbourat část kulturní památky v Tachově. Ministerstvo kultury tento měsíc vyhovělo jeho žádosti a vyřadilo bývalou kuchyni a jídelnu ze seznamu památek, areál bývalé tabákové továrny v něm byl od roku 2013. Památkáři zbourání odmítají, městský i krajský úřad se zrušením památkové ochrany souhlasí.









