sobota 25. září 2021 Zlata

Silničář přišel o život při práci na I/27. Do vozidla údržby silnic narazila v plné rychlosti řidička osobáku

, aktualizováno 19. července 2021, 16:15

Pracovník údržby silnic přišel dnes o život při tragické nehodě, která se stala na silnici I/27 před sjezdem na Dobřany na jižním Plzeňsku. Do dodávky silničářů s přívěsným vozíkem a dopravní značkou narazila řidička osobního automobilu značky Škoda. Jeden muž náraz nepřežil, další vyvázli ze střetu jen s oděrkami.

„Šestatřicetiletý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Přes veškerou snahu našich záchranářů lékař konstatoval na místě úmrtí. Z místa nehody záchranáři transportovali do plzeňské fakultní nemocnice ženu, která utrpěla psychicky otřes,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Vozidlo silničářů provádělo na hlavním silničním tahy Klatovy – Plzeň údržbu na komunikaci. Hasiči zajistili místo nehody a spolupracovali se ZZS. Na místě byla kolona až k exitu 80,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podle informací serveru krmi-plzen řidička osobáku přehlédla dodávku silničářů s vozíkem s dopravní značkou a narazila do něj v plné rychlosti. Silničáři stáli v úzkém odstavném pruhu a částečně přečnívali do vozovky. Náraz jejich vůz odhodil doprostřed vozovky. V době nárazu měl stát jeden ze silničářů na vozíku. Právě tento muž náraz nepřežil.  

„Zhruba 500 metrů před odbočkou na Dobřany se stala dnes v 10:40 hodin tragická dopravní nehoda. Šestatřicetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia jela po komunikaci ve směru na Klatovy a z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu s vozíkem pracovníků, kteří na místě odstraňovali dopravní značení. V důsledku toho jeden z mužů utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Červenková. 

U řidičky byl alkohol vyloučen na místě dechovou zkouškou a žena byla převezena k lékařskému ošetření. U zemřelého bude nařízena soudní pitva. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté si vyžádali ke spolupráci soudního znalce z oboru dopravy. 

Aktuálně je již silnice opět zcela průjezdná. 

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK, Richard Beneš

Štítky nehoda, smrt, tragická nehoda, smrt silničáře, údržba silnic

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.