pondělí 8. března 2021 Gabriela

Škoda Transportation dodá Českým drahám vlaky za 9,6 miliardy korun

V průběhu následujících čtyř let zamíří z Plzně celkem 79 nových nízkopodlažních vlaků do všech koutů republiky. Jedná se o jednotky RegioPanter, jejichž nákupem chtějí České dráhy (ČD) docílit pohodlné a moderní přepravy. Většího komfortu se dostane i osobám upoutaných na invalidních vozík nebo maminkám s kočárky. V neposlední řadě nabídnou soupravy také dostatečný prostor pro cestování s jízdním kolem.

„Tím, že objednáváme nové vlaky, plníme smluvní závazky vůči krajům, které s námi i díky tomu uzavřely dlouhodobé kontrakty. Zároveň tím řešíme přirozenou obnovu vozidel. Do mnohých z nich již nelze instalovat evropský zabezpečovač ETCS, nevyhovují současným požadavkům na komfort cestování, ani nemohou plně využít nově modernizované tratě,“ vysvětluje generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

Moderní jednotky RegioPanter poputují v následujících letech do Olomouckého, Moravskoslezského a Jihočeského kraje, kam je České dráhy budou dle svých plánů postupně nasazovat v letech 2023 a 2024.

„Naše moderní, ekologická a komfortní vozidla však slouží nejen na tratích mnoha krajů v České republice, ale například i na Slovensku a zanedlouho v Lotyšsku. I díky novým kontraktům v našich závodech v Plzni a Ostravě investujeme stovky milionů do rozšiřování a inovace výroby a současně nabíráme další zaměstnance,“ říká Petr Brzezina, předseda představenstva a prezident skupiny Škoda Transportation.

Vozy disponují moderní výbavou, komfortním interiérem a dostatkem prostoru pro turisty s koly nebo handicapované osoby. Samozřejmostí je také informační systém, kamery, Wi-Fi připojení a možnost automatického vedení vlaku. Každý bude navíc už z výroby vybaven nejmodernějším zabezpečovacím zařízením. Maximální rychlost těchto jednotek je 160 km/h.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Škoda Transportation

Štítky doprava, České dráhy, vlak, Škoda Transportation

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.