čtvrtek 26. května 2022 Filip

Viktoriáni chystají na neděli doma v Plzni bouřlivé oslavy mistrovského titulu, připravuje se i policie

Bouřlivé oslavy mistrovského titulu chystá na neděli FC Viktoria Plzeň, která od 17.00 hodin sehraje v domácím prostředí vyprodané Doosan Areny poslední utkání s Baníkem Ostrava. Výsledek posledního zápasu už nic nezmění na tom, že viktoriáni mají už šestý titul a převezmou pohár pro vítěze soutěže. Na samotné utkání i následné oslavy se ovšem připravuje i policie.

„Máme pro naše fanoušky připravenou velkou oslavu přímo na stadionu i tradičně i na náměstí Republiky, kde nebude chybět velkoplošná projekce pro ty, kteří nemají vstupenky do vyprodané Doosan Areny. Nachystáno samozřejmě bude i občerstvení a vše potřebné k fandění,“ informuje vedení klubu na svých stránkách.

„Korunovace nového mistra FORTUNA:LIGY proběhne bezprostředně po skončení zápasu přímo na hrací ploše, kde kapitán Lukáš Hejda zvedne nad hlavu mistrovský pohár. Následně se oslavy přesunou na plzeňské náměstí, kam přijede celý tým v čele s koučem Michalem Bílkem. A tady nesmí chybět žádný viktorián. Předpověď počasí je fantastická, těšíme se na vás v neděli přímo na stadionu i na náměstí.,“ říká mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Před stadionem v Plzni čekaly na mistry desítky fanoušků, bouřlivé oslavy se chystají na neděli

Zhruba padesátka fanoušků čekala v noci na stadionu v Plzni na fotbalisty Viktorie, kteří se po středeční výhře 2:0 nad Hradcem Králové v jeho domácím azylu v Mladé Boleslavi stali ligovými mistry. Další stovka příznivců následně přijela autobusy...

FC Viktoria Plzeň vybojovala svůj šestý titul za posledních 11 let titul už ve středu, kdy porazila Hradec Králové 2:0, zatímco její největší rival Slavia Praha pouze remizovala s Baníkem 1:1 a bodově už nemá šanci překonat Plzeň, která vede před posledním utkáním o čtyři body. Západočeši si díky ligovému prvenství jako jediní zahrají v příští sezoně kvalifikaci Ligy mistrů, po snížení počtu českých účastníků v pohárech z pěti na čtyř totiž jedno místo v předkole prestižní soutěže pro tuzemské kluby ubylo.

Policie chystá bezpečnostní opatření

Na zápas mezi Viktorií a Baníkem se ovšem připravuje i police. „Cílem tohoto bezpečnostního opatření je především bezproblémový průběh celé akce. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budou policisté situaci a chování nejen fanoušků obou týmů monitorovat, a to jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, tak i na vlakovém a autobusovém nádraží, dále v centru města ale i přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou i všechny příjezdové cesty do Plzně,“ uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Fanoušky obou mužstev, všechny občany Plzně a její návštěvníky policie žádá, aby v den konání fotbalového zápasu svá vozidla parkovali na vyhrazených parkovištích, v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu, nebránili provozu a dbali pokynů policistů.

Po ukončení fotbalového utkání budou policisté v rámci pořádaných oslav u příležitosti vítězství a získání ligového titulu dohlížet na veřejný pořádek v ulicích města Plzně a na náměstí Republiky. Tímto doporučujeme všem řidičům, jenž se plánují oslav zúčastnit, návštěvníkům a občanům města Plzně, aby v souvislosti s plánovanými oslavami neparkovali svá vozidla v Dřevěné ulici.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň

Štítky FC Viktoria Plzeň, mistrovský titul, utkání s Baníkem, mistři, titul, oslavy titulu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.