sobota 16. října 2021 Havel

Řidič Audi A6 při střetu zmasakroval motorkáře a od nehody ujel, vše zachytila kamera

, aktualizováno 16. září 2021, 15:12

Bezpečnostní kamera zachytila drsnou nehodu, kdy řidič vozu značky Audi A6 kombi narazil při odbočování vlevo do protijedoucího motorkáře. Ten při pádu utrpěl velmi vážné zranění. Řidič Audi pak z místa nehody ujel. Ve středu policie zveřejnila záběry z kamery a vyhlásila pátrání po neznámém řidiči. Dnes policie pátrání odvolala, díky medializaci případu se podařilo ustanovit řidiče osobního vozidla. Nehoda se stala 9. září v obci Kokašice na Tachovsku.

„Řidič s osobním vozidlem značky Audi A6 kombi černé barvy jel ve směru od Plané na Bezdružice. Z dosavadního šetření a zjištěných skutečností vyplývá, že na úrovni tamního obchodu začal řidič odbočovat vlevo na místní komunikaci a narazil do protijedoucího motocyklu značky Kawasaki, jehož jedenasedmdesátiletý řidič jel po hlavní komunikaci od Bezdružic na Planou,“ uvedla k nehodě mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Na záběrech z bezpečnostní kamery umístěné v obci je vidět, jak jezdec na motocyklu po střetu s autem upadl na silnici. Řidič vozidla Audi nezastavil, aby mu poskytl pomoc a z místa nehody ujel ve směru na Bezdružice. „Motocyklista utrpěl vážné zranění, vrtulník letecké záchranné služby ho transportoval do nemocnice, kde byl hospitalizován. Ještě před tím s ním policisté provedli dechovou zkoušku, kterou vyloučili požití alkoholu před jízdou,“ konstatovala mluvčí policie.   

Tachovští dopravní policisté žádali občany, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k řádnému prošetření uvedené dopravní nehody. Obraceli se zejména na řidiče, kteří místem události projížděli a měli ve vozidle palubní kameru se záznamem situace před střetem a po střetu, aby se jim ozvali.

„Svoji žádost policisté obracejí i na muže s kšiltovkou v oranžových pracovních kalhotách, který po střetu sbíral poškozené části motocyklu z komunikace. V tomto případě se může jednat o důležitého svědka,“ dodala mluvčí Dagmar Jiroušková.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, ujel od nehody, zraněný motorkář, bezpečnostní kamera, neznámý řidič, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vítězslav Jura

To je pěkný prasák.No jo Audi.I když jsem četl,že prasáky v Audinách a BMV již dávno předstihli prasáci v Oktávkách a Superbech.A též jsem tam přečetl,že šoféři Oktávek a Superbů ještě nezjistili,že jim tam ten syčák výrobce namontoval blinkry,směrovky.

neděle, 19. září 2021, 07:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.