středa 28. září 2022 Václav

Pohřešovaného cizince nakaženého TBC se podařilo bleskově vypátrat

, aktualizováno 8. října 2020, 18:55

Velmi rychle se dnes odpoledne podařilo vypátrat cizince nakaženého vysoce infekční TBC. Policie po něm vyhlásila pátrání a upozornila, že muž může trpět ještě dalšími nebezpečnými chorobami přenosnými na člověka. Do pátrání se zapojila okamžitě i veřejnost. I díky tomu se podařilo cizince velmi rychle najít a předat do péče zdravotníků.

Původní článek vydaný dnes ve 14.00 hodin dopledne

Hrozbou v oblasti přenosných chorob zdaleka není jen covid-19. Policisté aktuálně vyhlásili pátrání po pohřešovaném muži z Lotyšska, který je pozitivní na vysoce infekční TBC. Vedle tuberkulózy existuje u pohřešovaného cizince podezření i na další vážné infekční choroby. Nebezpečně nemocný muž by se měl pohybovat v Plzni a v okolí.

Hledaný má štíhlou postavu, vysoký je asi 175-180 cm, má hnědé oči a krátce střižené hnědé rovné vlasy. Je zdánlivého stáří 55-56 let. Naposledy byl viděn v úterý 22. září v ranních hodinách v Plzni na Borech. Je možné, že se nemusí pohybovat jen po Plzni, ale i v širším okolí města.

Bližší informace k pohřešovanému nejsou policistům známy. Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby tak učinili na nejbližším obvodním oddělení Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky TBC, tuberkulóza, infekční choroby, pohřešovaný cizinec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.