pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Covid-19 opět zahrozil, dnes přibyli v Plzeňském kraji tři noví pacienti

Ještě zdaleka není vyhráno. Hned čtyři nové případy nákazy koronavirem zaznamenali hygienici tento týden v Plzeňském kraji. Vše nasvědčovalo tomu, že nákaza už u nás nehrozí, až do pátku byl známý jen jeden nový covid-19 pozitivní pacient z Domažlicka. Dnes ráno oznámili hygienici tři nové případy v kraji.

Jeden nový pacient je na Domažlicku a dva v Plzni. Od začátku koronavirové pandemie byla v Plzeňském kraji nákaza zjištěna u celkem 665 osob, 16 lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo. První případ se v regionu objevil 11. března. Do současné doby se podle dnešních informací krajské hygienické stanice uzdravilo 633 nemocných. Nemocných tedy zůstává 16 osob.

Žádní nemocní už nejsou na Rokycansku, Tachovsku a na severním Plzeňsku. Sedm je jich na Domažlicku, tři v Plzni, pět na Klatovsku a jeden na jižním Plzeňsku. V kraji zemřelo od začátku pandemie 16 lidí nakažených koronavirem. Osm jich bylo na Domažlicku, šest na jižním Plzeňsku a po jednom na Tachovsku a v Plzni. Většina lidí zemřela v plzeňské fakultní nemocnici

Hygienici evidují v kraji 12 231 testů na koronavirus, karanténu nařídili od začátku pandemie 2946 lidem. Ukončenou karanténu má 2920 lidí.

Koronavirus nejvíce zasáhl Domažlicko, kde bylo zjištěno 353 nemocných, tedy přes 53 procent všech potvrzených infekcí v kraji. V Plzni se nákaza prokázala u 83 lidí, na Klatovsku u 93, na Tachovsku 53 nakažených, na severním Plzeňsku 27, na jižním Plzeňsku 49 a na Rokycansku sedm.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.