středa 3. června 2020 Tamara

Městům i obcím pomáhá také Český červený kříž, dobrovolníci produkují tisíce roušek

Do pomoci měst a obcím se také zapojil Český červený kříž Plzeň-město a Rokycany. Připravil metodiku, která pomůže vybudovat dobrovolnický program na lokální úrovni, poskytují pomoc a koordinaci, včetně zajištění dobrovolníků pro celý kraj. Samozřejmostí je i výroba a distribuce tisíců roušek. 

Dobrovolníci Českého červeného kříže se zapojili také do projektu města Plzně Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Zajišťují spolu s dalšími organizacemi distribuci nákupů a roušek seniorům a dalším ohroženým skupinám. ČČK v Plzni zajistil již přes 3500 roušek.

„Řídíme a koordinujeme velký projekt Roušky Plzeň. Na naší základně máme šicí dílnu, která vznikla z učeben a kde pracuje každý den kolem deseti dobrovolníků. Šijí, zajišťují distribuci materiálu a distribuci hotových roušek do zařízení, kde je nejvíce potřebují. Další roušky získáváme od dobrovolnic, které šijí doma. Zatím odešla zásilka na Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje, do hospice Sv. Lazara, na Městskou policii Plzeň, do Fakultní nemocnice Plzeň, do nemocnice Privamed, do domů sociální péče, domácích hospiců či jsme roušky poskytli Spolku Ulice Plzeň," přiblížila v současnosti činnost ředitelka oblastního spolku Lada Brožová

Dobrovolníci také rozvážejí roušky desítkám seniorů. "Naše organizace vyrobila a sesbírala již přes 3500 roušek. Zajišťujeme i projekt šicí stroje domů, kdy sháníme stroje a materiál pro ženy, které mohou šít doma,“ konstatovala Lada Brožová.

Zájemci, kteří chtějí poskytnout Českému červenému kříži v Plzni roušky, je mohou přinést na sběrné místo ČČK Plzeň-město a Rokycany na adrese Tylova 20, Plzeň, ve všední dny od 8 do 15 hodin. „Zajistíme, aby se roušky dostaly tam, kde je potřebují,“ doplnila Lada Brožová. Pokud mají být roušky k použití pro nemocnice a sociální služby, musí být kompletně celé ze stoprocentní bavlny ze dvou vrstev a ideálně s kapsou na vložení filtru.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ČČK

Štítky Červený kříž, roušky, dobrovolníci, pomoc, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.