úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Studenti ZČU jdou pomáhat do nemocnic, budou ošetřovat nebo hlídat děti zaměstnanců

Studenti Fakulty zdravotnických studií ZČU budou pomáhat ve Fakultní nemocnici Plzeň, studenti Fakulty pedagogické budou zase hlídat děti zdravotnického personálu v nemocnici Privamed. S nabídkou pomoci se hlásí desítky studentů.

„Bezmála padesát studentů Fakulty zdravotnických studií ZČU zareagovalo na výzvu Fakultní nemocnice, která po dobu trvání mimořádného vládního opatření potřebuje vypomoci se zajištěním péče. Nemocnice požadovala především studenty programů Všeobecné ošetřovatelství a Zdravotnický záchranář,“ řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Fakultní nemocnice už má k dispozici seznam studentů připravených posílit řady odborného personálu. „Velmi si vážíme iniciativy našich studentů, kteří velmi rychle zareagovali na naše výzvy,“ říká děkan Lukáš Štich. „Vzhledem k vývoji  budeme i nadále usilovat o zajištění pracovních sil v této mimořádné situaci i pro krajské nemocnice,“ doplňuje děkan FZS.

S hlídáním dětí zdravotnického personálu, a to v nemocnici Privamed, pomůžou od pondělí 16. března studenti Fakulty pedagogické. „Jedná se o dobrovolnickou akci studentů. Vedení fakulty zprostředkovalo kontakt mezi nemocnicí a studenty, kteří sami celou akci zajišťují. Jsem na ně za to velmi hrdý. Sami akci organizují a myslím, že zasluhují velký respekt a uznání. Doufám, že se podaří v této problematické situaci nemocnici pomoci,“ informoval děkan Fakulty pedagogické Pavel Mentlík.

Privamed poskytuje pro hlídání vhodné prostory, jídlo a také zajistí pojištění pro děti i studenty. Ti budou dětem vytvářet program, který zaštítí vyučující katedry pedagogiky. Počínaje 16. březnem se bude jednat o devítičlennou skupinu dětí, především v předškolním věku. Kromě hraček, které již jsou v místě, si děti mohou přinést i své hračky z domova.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ZČU

Štítky vláda, koronavirus, omezení, Plzeň, ZČU, studenti, dobrovolníci, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.