čtvrtek 1. října 2020 Igor

Domažlice dokončily plavecký areál za téměř 300 milionů korun

Jedenáctitisícové Domažlice dokončily kompletní rekonstrukci a rozšíření krytého plaveckého bazénu s atrakcemi za téměř 300 milionů korun. Minulý týden v pondělí získaly kolaudační souhlas a ve středu zahájily zkušební provoz zrekonstruovaného 25metrového bazénu. Zatím ne pro veřejnost, jen pro školy a plavecké oddíly. Ohlas rodičů, dětí i plavců je zatím vesměs pozitivní, řekl starosta Zdeněk Novák (Sdružení pro město Domažlice).

Pokud nenastanou mimořádné okolnosti, otevře se oficiálně celý areál, včetně wellnessu, tureckých lázní, tobogánu, sauny, bazénu s mořskou vodou a vířivek první týden v listopadu. V komplexu dále bude bowling, kuželky, fitcentrum a restaurace. Až na 1. leden se zřejmě posune otevření ubytovny hotelového typu se 40 lůžky.

"Teď vychytáváme drobnosti, které se projeví až při provozu. A čekáme ještě na dovybavení inventáře," uvedl starosta.

Domažlice stavbu hradí z větší části ze svých zdrojů a z úvěru, s financováním by neměly mít problém, i když právě kvůli velkým investicím mají schodkový rozpočet.

Modernizace se neprodražila. Město něco ušetří na stavbě, ale musí ještě zaplatit dovybavení, výsledná cena bude podle Nováka pod 300 miliony korun. "Konečné vyúčtování stavby ještě nemáme, ale průběžně víme, že šetříme nějaké peníze," uvedl.

Velké výdaje na rekonstrukci se nijak výrazně neprojeví ve vstupném, bude srovnatelné s podobnými zařízeními. "Ceník bude teprve schvalovat rada, máme nějaké návrhy," řekl Novák. Bazén bude rozdělen do několika sekcí a platit se bude podle toho, jaké služby si návštěvník koupí.

Město očekává, že areál bude konkurenceschopný podobným bazénům v Kdyni, Klatovech nebo za hranicemi. "Velkou výhodou bude ubytovna, fitcentrum a restaurace. Budeme schopni uspořádat například soustředění sportovních oddílů, které tam mají kompletní vyžití i zázemí," uvedl starosta. Vedle jsou tenisové kurty, atletický a fotbalový stadion.

V původním, přes 40 let starém bazénu, který už byl na hranici životnosti, byly jen sportovní 25metrové dráhy, ale žádné vybavení pro relaxační aktivity, což byl podle Nováka pro město handicap.

Autoři | Foto domazlice.eu

Štítky ČR, správa, stavby, rekreace, Domažlice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.