čtvrtek 29. července 2021 Marta

O titul Stavba roku Plzeňského kraje se letos uchází rekordních 40 objektů

I přes mimořádnou pandemickou situaci, která už loni postihla Česko se nezastavil stavební ruch. Svědčí o tom skutečnost, že do letošního ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se přihlásilo neuvěřitelných 40 staveb. To je o pět objektů více, než tomu v roce minulém.

Stavby obsadily všech sedm soutěžních kategorií, nejvíce jich je opět zastoupeno v kategorii rekonstrukce budov. Tam se o titiul uchází hned 13 objektů. Z přihlášených staveb teď odborná porota vybírá nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020, ty se vyhlásí ve čtvrtek 1. července.

„Jsme potěšeni, že i přes nelehkou situaci loňského roku, se do soutěže přihlásilo takové množství stavebních děl,“ sdělil předseda odborné poroty Miloslav Michalec, vedoucí odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje. „Vysoko se drží nejen počet přihlášených staveb, ale stejně tak nastavená pomyslná laťka úrovně přihlášených staveb, které se do soutěže hlásí. Pozitivní je i to, že všechny stavby jsou rovnoměrně rozprostřeny po území celého kraje.“

Nejlepší stavbu bude vybírat také veřejnost. Prostřednictvím internetového hlasování na stránkách ZDE rozhodne, kdo z nominovaných získá Cenu veřejnosti. Všechny přihlášené stavby jsou zveřejněné ZDE, a to včetně jejich fotografií a základních informací.

Soutěží se v kategoriích: Novostavby budov, Rekonstrukce budov, Stavby pro bydlení, Dopravní a inženýrské stavby, Průmyslové stavby, Sportovní a volnočasové stavby, Veřejná prostranství

Ohodnoť článek

Štítky Stavba roku Plzeňského kraje, soutěž, stavby, architektura, nominace, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.