středa 28. října 2020 Státní svátek

Projekt #spoluproplzen je v druhé půlce, lidé mohou vhazovat vyplněné karty do schránky

Do své druhé poloviny vstupuje projekt nazvaný #spoluproplzen, který vznikl ve spolupráci s iniciativou Musíme si pomáhat v Plzni a městem Plzeň. Už jen do 27. října 2020 mají možnost ti, kteří se do projektu zapojili nebo se chystají zapojit, podpořit plzeňské restaurace, kavárny, bistra, ale i kulturní a turistické instituce. V těchto dnech před vyhlášením nouzového stavu opět projekt nabývá na důležitosti.

Zájem stát se součástí soutěžního projektu byl ze strany převážně plzeňských podniků a kulturních institucí velký. Nabídku tvoří přes 120 subjektů odrážejících různorodé možnosti získat za útratu vyšší než 100 korun razítko v podobě černého srdíčka, od dobré kávy, čaje přes gastronomický zážitek, drobný dárek či květinu, až po aktuální kulturní prožitek.

„Dnes jsme v jihovýchodním rohu náměstí Republiky v blízkosti zastávky autobusu instalovali schránku, do níž soutěžící musí vhodit hrací kartu zaplněnou deseti razítky. Schránka je na viditelném místě se zřetelným označením projektu včetně typického symbolu, černého srdce. Hrací kartu musí účastník soutěže vhodit bez útržku s jedinečným číslem, kterým se bude prokazovat v případě výhry při vyzvednutí ceny,“ přiblížil primátor Martin Baxa (ODS).

Slosování hracích karet se uskuteční 28. října 2020 v 19 hodin a on-line ho zprostředkuje facebookový profil Plzen.eu. „Losovat se bude kromě hlavní ceny, elektrokoloběžky, o 28 + 10 dalších hodnotných cen, například roční rodinnou permanentku do plzeňské zoo a Techmania Science Center, voucher na představení Divadla J. K. Tyla, permanentku na fotbal, dárkový poukaz portálu Plzeňská vstupenka, plavenku do bazénu, abonmá Plzeňské filharmonie, poukázky na kulturní akce v Měšťanské besedě, na prohlídky a nákup v Plzeňském Prazdroji i poukázky do zapojených restauračních zařízení v hodnotě 500 korun,“ uvedla Jana Komišová z odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu.

Smyslem soutěžního projektu #spoluproplzen je podpořit plzeňské subjekty, do jejichž činnosti zásadně zasáhla jarní opatření při pandemii virové choroby covid-19, kdy až desetina podniků z celé republiky zůstala po karanténě uzavřena. Další rozměr v podobě apelu na intenzivnější podporu přineslo září a s ním aktuální informace o stavu epidemie koronaviru a nezbytná vládní opatření.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky spoluproplzen, Musíme si pomáhat, schránka, hrací karta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.