Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Zanedbané místo mezi paneláky se za 24 milionů korun proměnilo ve sportovní areál s novou kavárnou

Areál minigolfu ve vnitrobloku v Manětínské ulici v Plzni prošel renovací a poblíž vyrostla kavárna s terasou. Na své si tady přijdou především rodiny s dětmi, které ocení jak rozmanité herní prvky, tak třeba lezeckou stěnu, klouzačku nebo stoly na ping-pong. Revitalizace vnitrobloku je investicí za 24 milionů korun.

„Jde přesně o ten projekt, na kterém se podílejí sami občané a takových máme na Jedničce celou řadu,“ uvedl v tisové zprávě místostarosta prvního plzeňského obvodu Miroslav Šuma. O revitalizaci zanedbaného místa mezi panelovými domy se začalo hovořit v roce 2019 a poté se uskutečnilo plánovací setkání s místními obyvateli, kteří řekli, jak si proměnu místa představují. Následně vznikl architektonický návrh, ke kterému se mohli vyjádřit občané během veřejného projednání. Se samotnými pracemi se začalo loni v březnu.

„Tohle místo si proměnu určitě zasloužilo a já věřím, že zatraktivní život na zdejším sídlišti, především pak rodinám s dětmi,“ podotkl Miroslav Šuma. Prostor také bude oázou zeleně, zahradníci zde totiž vysázeli dohromady 27 listnatých stromů, především dubů, javorů a třešní a jeden jasan úzkolistý. Zelená je pak i plochá střecha zdejší kavárny, kterou pokryly rozchodníkové rohože, jež ve vnitrobloku přispějí ke zlepšení mikroklima zejména v horkých letních dnech.

Renovací prošla i stávajícího sportoviště. Povrch byl opatřen barevnými nátěry s vyznačením hřišť pro jednotlivé sporty a současně byla provedena oprava a nátěr stávajícího oplocení hřiště včetně zvýšení plotu za brankou na jihovýchodní straně. Práce na proměně vnitrobloku začaly loni demolicí objektu bývalé restaurace a také terénními úpravami. Stavebníci se poté vrhli na budování nové kavárny. Investici hradil obvod ze svého rozpočtu, téměř 3,5 milionu pak obvod čerpal ze Státního fondu podpory investic.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MO Plzeň 1

Štítky vnitroblok v Manětínské, revitalizace vnitrobloku, nová kavárna, sportoviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.