Počasí dnes4 °C, zítra0 °C
Sobota 4. února 2023  |  Svátek má Jarmila

Náměstí Republiky obsadí družiny čertů, Mikulášů a andělů. Cílem je vytvořit společně rekord

Shromáždit co největší počet mikulášských i čertovských družin na jednom místě a vytvořit tak nový rekord se pokusí vedení centrálního plzeňského městského obvodu. Na náměstí Republiky proto svolává 5. prosince mezi 16. a 21 hodinou nebesko-pekelné skupiny. Součástí setkání bude i pestrý program.

„Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. a 21. hodinou v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka (ANO). „Očekáváme, že po osmé hodině by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony,“ uvádí místostarosta obvodu Pavel Šrámek (Piráti).

Na děti čekají také dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek.

Pokus o ustanovení rekordu o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě se na náměstí Republiky uskuteční v čase mezi 16:00 až 21:00. „Čas je stanovený v širším časovém pásmu, aby na registraci mohli i rodiče s menšími dětmi, pro které je 20. hodina, kdy bude probíhat hromadné focení, již pozdě,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ladislav Nový (STAN).

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V tomto případě se jedná o nový zápis do České knihy rekordů, sezvat všechny tři postavy se u nás totiž ještě nikdo nepokusil. Nutné je přijít v kompletním převleku.

Registrován bude moc být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se k registraci dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. „U anděla se očekávají andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřebuje biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení,“ upozorňuje na podmínky zápisu o rekord další místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek (TOP09).

Akce končí ve 21:00, kdy se vyhlásí počet čertů, andělů a Mikulášů, kteří se během odpoledne a večera sešli na náměstí.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pavel Kacerovský

Štítky setkání mikulášských družin, čerti, Mikuláš, anděl, pokus o rekord, náměstí Republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.