sobota 26. září 2020 Andrea

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Bude mít Plzeňský kraj hejtmanku? Ilona Mauritzová má díky zkušenosti univerzitní rektorky nejlepší předpoklady k vedení kraje

Plzeňský kraj by reálně mohl mít po říjnových krajských volbách ve svém čele hejtmanku. „Pravé spojení“ v podobě předvolební koalice občanských demokratů, TOP 09 a nezávislých starostů totiž postavilo do boje o hejtmanskou funkci skutečně výraznou ženu.

Nominace úspěšné rektorky Západočeské univerzity v Plzni z let 2011 až 2015 Ilony Mauritzové potvrzuje, že pravicové spojení to s vítězstvím v krajských volbách myslí opravdu vážně.

Kandidátka s příběhem

Těžko totiž hledat lepší profil pro možnou budoucího hejtmanku než ten, který nabízí dosavadní zkušenosti Ilony Mauritzové. Její dlouholetá akademická kariéra byla spojena zejména se zdravotnictvím a školstvím, které patří mezi klíčové oblasti, v nichž kraj nejvíce ovlivňuje životy svých občanů. Ilona Mauritzová v těchto důležitých oblastech zastává jednoznačné názory a jako kandidátka na hejtmanku si staví konkrétní cíle.

„Musíme změnit systém krajského zdravotnictví, který byl v minulosti špatně nastaven, abychom udrželi zdravotní péči, s níž budou spokojení pacienti i zdravotníci,“ představuje jednu ze svých hlavních priorit Ilona Mauritzová a dodává, že bude také usilovat o to, aby kraj nezůstal ani finančně, ani doslova na suchu. „Chci nadále pokračovat v podpoře zadržování vody v krajině a zalesňování, jak se to dařilo poslední čtyři roky. Budu ale také dbát na hospodárnost krajského rozpočtu, protože právě teď v době koronavirové krize, kraji výrazně pomůže, že jako jeden z mála v republice nedluží ani korunu.“

Hejtmanka do nepohody

Právě v současných těžších časech se mohou zúročit i další zkušenosti Ilony Mauritzové, která Západočeskou univerzitu vedla v době krácení státních finančních prostředků do vzdělávání, ale přesto dokázala dotáhnout do konce několik miliardových projektů důležitých pro rozvoj této důležité vzdělávací instituce.

U docentky Mauritzové navíc nehrozí, že by mohla spadnout do nějaké úřednické rutiny. Jako někdo, kdo vybudoval hned několik stupňů soukromých zdravotnických škol, rozumí kandidátka ODS, TOP 09 a nezávislých starostů na hejtmanku tomu, že kraj nesmí nechat ve štychu firmy, živnostníky a podnikatele, ale naopak jim v době krize efektivně pomoci, aby kraj nepřišel o pracovní místa.


​Zadavatel ODS, zpracovatel ODS

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

PR text

Štítky ODS, Ilona Mauritzová, krajské volby, kandidátka na hejtmanku

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.