středa 5. srpna 2020 Kristián

Do Plzně míří česko-německá sousedská slavnost dasFest. Vystoupí i energií nabitá kapela Mydy Rabycad

V sobotu 25. května se oblíbený Sadový okruh v Plzni promění v hlavní centrum kultury v širokém okolí. Stane se tak v rámci česko-německé sousedské slavnosti s názvem dasFest. Návštěvníci se mohou těšit na den plný zábavy, hudby, divadla, inspirace, zajímavých aktivit i kvalitní gastronomie. Chybět nebude ani prvotřídní hudební program v čele s oblíbenou kapelou Mydy Rabycad. Vstup bude pro všechny zdarma.

„Třicet let od pádu železné opony jsou dobré česko-německé vztahy skutečně živým sousedstvím, plným zajímavých aktivit a lidí kolem nich. Jak inspirativní, kreativní a často zábavné počiny to jsou, ukážeme právě během naší sousedské slavnosti,“ vysvětluje hlavní smysl sousedské slavnosti dasFest Lenka Kopřivová z Česko-německého fondu budoucnosti.

Zlatým hřebem celodenního nabitého programu bude vystoupení stále oblíbenější formace Mydy Rabycad v čele s charismatickou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou. Diváci se už teď mohou těšit na jejich pověstnou, energií nabitou show, při které si do sytosti zatančí všechny věkové kategorie. V podobném duchu se ponese i vystoupení německé královny electro swingu Alice Francis. Hudební část programu ale těmito dvěma jmény zdaleka nekončí. Na akci dasFest totiž vystoupí i další populární interpreti z Čech i Německa. Kromě nich pak zahrají také mladí talentovaní hudebníci z obou zemí.

Součástí pouličních česko-německé sousedské slavnosti ve stylu populárních strassenfestů bude také celá řada nejrůznějších zajímavých aktivit se zaměřením na všechny věkové skupiny. Děti potěší třeba zábavné hry, kreativní dílny nebo divadelní a taneční představení, pro dospělé budou připraveny tvůrčí workshopy, přednášky, diskuze i prezentace desítek inspirativních česko-německých projektů.

Dalším z vrcholů akce bude unikátní soutěž ve válení balíků slámy, do které se bude moci přihlásit široká veřejnost. Obyvatelé a návštěvníci Plzně při ní zažijí atmosféru oblíbeného berlínského klání, které za svůj vznik vděčí českým pobělohorským exulantům.  Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití, kteří budou mít po celý den možnost ochutnávat nespočet dobrot od českých i německých gastronomických expertů.

Česko-německá sousedská slavnost se koná ve stejný den, kdy se v Plzni uskuteční již tradiční Evropský den sousedů. Ten díky ní zcela po právu získává další, mezinárodní rovinu: obyvatelé Plzně a Plzeňského kraje jsou totiž ve svých sousedských aktivitách s Německem nesmírně aktivní a činorodí. Podobně jako v roce 2018, kdy Česko-německý fond budoucnosti oslavil na pražském

Tisková zpráva

Štítky Plzeň, slavnost, dasFest

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.