úterý 19. října 2021 Michaela

Šílenou jízdu zdrogovaného řidiče vozu značky Audi na dálnici D5 ukončila policie speciálním manévrem

Dramatickou honičku s policií vyprovokoval řidič vozu značky Audi, který začal hlídce ujíždět ještě v ulicích Plzně. Pronásledovaný automobil pak zamířil na dálnici D5 a riskantní jízdou, při níž ohrožoval ostatní motoristy se snažil ujet směrem na Rozvadov. Řidiče pod vlivem drog přinutil zastavit až speciálně upravený policejní automobil s rámem za použití blokovacího PIT manévru.

Incident se tal v pátek odpoledne, kdy hlídka dopravních policistů stavěl v ulici U Dráhy osobní vozidlo značky Audi, jehož řidič na znamení dané k zastavení vozidla nereagoval a začal hlídce vysokou rychlostí ujíždět směrem k dálnici D5. „Policisté se služebním vozidlem začali řidiče, který svoji nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, pronásledovat za užití zvukového a výstražného zařízení a světelného nápisu STOP, avšak řidič na znamení k zastavení vozidla opětovně nereagoval a pokračoval vysokou rychlostí v jízdě," uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková

Do pronásledování se zapojily další hlídky a policisté při tom za pomoci speciálně upraveného služebního vozidla s rámem použili PIT manévr. Při zákroku proti vozidlu použili i služební zbraň. „Řidiče ujíždějícího po dálnici D5 ve směru jízdy na Rozvadov se podařilo policejním hlídkám, které byly do pronásledování zapojeny, zastavit. Kolegové vytvořili na 101,5 km dálnice D5 u obce Hněvnice lokální uzávěru a řidiče, kterým byl čtyřiatřicetiletý muž, zadrželi. Provedeným testem zjistili, že muž řídil vozidlo pod vlivem omamných a psychotropních látek," informovala policejné mluvčí.

Následnou lustrací se ukázalo, že má zajištěný motorista vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policejní honička, zdrogovaný řidič, drogy, zákaz řízení, Plzeň, PIT manévr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.