Počasí dnes2 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Začíná oprava tramvajové trati na Koterovské ulici za čtvrt miliardy, omezení čekají řidiče i cestující MHD

Rozsáhlou rekonstrukcí projde tramvajová trať, zastávky, komunikace, chodníky i inženýrské sítě v Koterovské ulici v Plzni na Slovanech. Nultá etapa stavby začne ve středu 27. září. Změny v dopravě pocítí cestující od 7. října, kdy dojde k uzavírce a úpravě jízdního řádu MHD. Náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar (STAN) uvedl, že vše je naplánované tak, aby se s rekonstrukcí začalo po skončení oprav mostu Milénia.

„Rekonstruován bude úsek o celkové délce 927 metrů. Nejen tramvajová trať, ale také komunikace, chodníky i inženýrské sítě, veřejné osvětlení, světelná signalizace či informační systém jsou v této části už v nevyhovujícím stavu, a proto město Plzeň do kompletní rekonstrukce investuje téměř čtvrt miliardy korun včetně DPH,“ informoval technický náměstek primátora města Pavel Bosák (Piráti).

Letos se opravy dočká část Koterovské od OC Galerie Slovany včetně okružní křižovatky až na náměstí Generála Píky. V příštím roce pak od náměstí Generála Píky až ke křižovatce se Sladkovského ulicí.

Necelý kilometrový úsek Koterovské ulice je ohraničen křižovatkou se Sladkovského ulicí a okružní křižovatkou před OC Galerie Slovany. Součástí stavby jsou také sadové úpravy. „Tato rozsáhlá rekonstrukce je připravena tak, aby stavební úpravy a s nimi spojená dopravní omezení začaly až po dokončení oprav mostu Milénia,“ uvedl Aleš Tolar. Stavba je rozdělena do několika etap.

„Ta nultá začíná už ve středu 27. září budováním provizorní komunikace přes okružní křižovatku u OC Galerie Slovany. První etapa, která si už vyžádá dopravní omezení i změny v městské hromadné dopravě, začne 7. října. To už bude most Milénia průjezdný,“ dodal Tolar.

Omezení v dopravě

Během nulté etapy od 27. září do 6. října bude vjezd pro automobilovou dopravu na okružní křižovatku zachován beze změn. V termínu od 7. října do 2. listopadu dojde k úplné uzavírce v úseku Koterovská mezi ulicemi Částkova a Spojovací. Průjezd Částkovou ulicí přes okružní křižovatku bude umožněn po provizorní komunikaci přes její středový ostrov. Mezi vjezdem do OC Galerie Slovany až k okružní křižovatce u OC Galerie Slovany dojde k úplné uzavírce vozovky. „Pro možnost obsluhy OC Galerie Slovany bude zajištěn přejezd přes tramvajové těleso. V místě vstupu na Koterovskou dojde k uzavírce chodníku a vyblokování parkovacích stání za OC Galerie Slovany. Objízdná trasa pro úplnou uzavírku místní komunikace je stanovena ulicemi Částkova, Slovanská, Nepomucká, K Dráze a dále po ulici U Seřadiště," přiblížila mluvčí magistrátu Hana Josefová. 

V termínu od 3. do 16. listopadu nebude žádné rameno okružní křižovatky uzavřeno, průjezd bude pro automobilovou dopravu zachován beze změn. Od 17. listopadu do 15. prosince se uzavře rameno okružní křižovatky na Koterovskou ve směru do centra města. Průjezd okružní křižovatkou bude umožněn provizorní komunikací přes středový ostrov. „Stavební práce ovlivní od 7. října také MHD. Tramvajová linka číslo 1 bude jezdit po trase Bolevec – náměstí Generála Píky, tramvajová linka číslo 2 pak po trase Malesická – Slovany – Světovar. To znamená, že kvůli stavebním pracím nebudou obslouženy pouze dvě tramvajové zastávky – Radnice Slovany a Brojova," upozorňuje mlivčí. Po dobu úplné uzavírky části Koterovské ulice dojde také k odklonu nočních autobusových N2 a N5, které budou od 7. 10 do 2. 11 vedeny Francouzskou třídou, kam budou přemístěny i zastávky z ul. Koterovská. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Martin Pecuch

Štítky doprava, dopravní omezení, rekonstrukce tramvajové trati, Koterovská, změny MHD, doprava v Plzni

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Začíná oprava tramvajové trati na Koterovské ulici za čtvrt miliardy, omezení čekají řidiče i cestující MHD  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.