St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Dva cyklisté na Šumavě surově napadli řidiče kamionu se dřevem. Vadilo jim, že mu musí uhnout z cesty

ZZuzana Duzbabová2 minuty čtení30. 6. 2022, 12:15
Dvojice cyklistů na Šumavě surově napadla řidiče kamionu se dřevem. Vadilo jim, že mu musí uhnout z cesty
Dvojice cyklistů na Šumavě surově napadla řidiče kamionu se dřevem. Vadilo jim, že mu musí uhnout z cesty · Foto: Lesy ČR

Naprosto nepochopitelně si počínali dva cyklisté, kteří velmi nevybíravými nadávkami osočovali řidiče nákladního vozu, jež vezl z lesa na Železnorudsku vytěžené kůrovcové dříví. Dva agresoři ovšem nezůstali jen u hanlivých výrazů a donutili šoféra opustit kabinu vozu. Poté ho napadli a způsobili mu zranění v obličeji a na zádech. Jakmile si na muži vybili zlost, nasedli na kola a odjeli pryč. Podle lesníků jim mělo vadilo, že se musí autu vyhnout.

Celý incident se odehrál v Novém Brunstu u Gerlovy Hutě. Před kamionem se dřevem jelo osobní lesnické auto, které světelně signalizovalo možné nebezpečí či větší náklad. „Dvojice cyklistů, po kterých teď pátrá policie, nechalo osobní vůz projet a slovně nevybíravě atakovala řidiče kamionu, jehož vyzývala k vystoupení z vozu. Když se tak stalo, jeden z útočníků řidiče udeřil. Následně se strhla potyčka, do které se přidal i druhý cyklista. Oba poté z místa ujeli. Řidiči poranili obličej, záda, způsobili mu podlitiny,“ popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Dále poznamenala, že sice většina lidí má pochopení pro jejich práci, avšak se najdou jedinci, kteří neváhají lesníky a ochránce přírody napadnout. „Do lesních cest ročně investujeme stovky milionů korun. Od cyklistů a dalších nežádáme žádný příspěvek na údržbu ani bezpečný provoz. Naopak pro ně stavíme odpočívadla, altány, obnovujeme studánky a lavičky, ale zároveň očekáváme ohleduplnost a pochopení pro naši činnost. V zahraničí s tím lidé také nemají problém,“ posteskl si Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR.       

Agresivita vůči pracovníkům lesů nebo správy Národního parku Šumava není ničím výjimečným. V únoru například napadl skialpinista dva strážce národního parku, kteří kontrolovali, jestli se v zakázaném území nepohybují nezvaní hosté. Skialpinista tehdy zaútočil na muže lyží a neváhal jim ani uštědřit několik kopanců těžkou botou. Oba zaměstnanci NP Šumava utrpěli mnohočetná zranění a do těžko přístupného terénu pro ně musela jet Horská služba. Od soudu odešel agresor s pokutou ve výši 30 tisíc korun. Loni zase zahraniční turisté strážce parku strčili do Černého jezera. Když muž vylezl z vody, agresivní turista na něj opět zaútočil a dal mu hlavičku.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Chlupatý Houdini překvapil strážníky, jeho schovku rozhodně nečekaliZprávy

Chlupatý Houdini překvapil strážníky, jeho schovku rozhodně nečekali

Koťata ukrytá pod kapotou nejsou pro strážníky z odchytové skupiny ničím výjimečným. Dvouměsíční kocourek je ale vyvedl z omylu. Nejprve se opravdu ukrýval v motorovém prostoru zaparkovaného auta, pak však vzal nohy na ramena a vyhledal jinou, pro policisty velmi nečekanou skrýš.

Banes roste už 30 let. Nové posily láká na stabilitu i nadstandardní benefityZprávy

Banes roste už 33 let. Nové posily láká na stabilitu i nadstandardní benefity

Firma Banes ze Soběslavi patří mezi nejstabilnější strojírenské podniky v regionu. Od roku 1993 vyrostla z menšího podniku zaměřeného na obrábění v moderního výrobce přesných rotačních dílů, který zaměstnává zhruba 190 lidí. Za více než tři desetiletí si vybudovala pevnou pozici u zákazníků v Česku i zahraničí a zároveň zůstává firmou, která sází na kvalitní zaměstnance, jejichž věrnost a spolehlivost dokáže náležitě odměnit.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook