pondělí 27. září 2021 Jonáš

Radnice přispěje na opravu loděnic, kde začínal olympijský medailista Radek Šlouf

Jméno rodáka z Koterova je nedomyslitelně spjato s plzeňským sportovním klubem TJ Prazdroj Plzeň. Právě tam začínal svou kariéru letošní bronzový olympijský medailista z Tokia. Zázemí klubu už není v nejlepší kondici, ale to se brzy změní. Zastupitelé města schválili dotaci ve výši 2,16 milionu korun, za kterou klub bude moci rozšířit kapacity posilovny i sklad lodí.

Se sportem jsem začínal u nás v Koterově, říká bronzový medailista z Tokia Radek Šlouf

Senzační úspěch zaznamenal na své olympijské premiéře plzeňský rodák a rychlostní kanoista Radek Šlouf. Spolu se svým parťákem Josefem Dostálem vybojovali bronz v závodě deblkajaků na trati 1000 metrů. Se svými zážitky z Tokia se přijeli oba...

„Na základě platné Koncepce sportu města Plzně podporujeme pravidelně investice do sportovní infrastruktury, zejména pokud se jedná o akce finančně také podporované Národní sportovní agenturou. A takový je projekt, který předložila TJ Prazdroj Plzeň,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Poslední rekonstrukce budovy proběhla v roce 1989 a současný stav tomu odpovídá. Cílem oprav bude nejen rozšíření skladu lodí, šaten a posilovny, ale týká se především modernizace sociálního zázemí, které v současné době rozhodně neodpovídá standardům 21. století. Celkové náklady rekonstrukce jsou vyčíslené na 11 milionů korun. Plzeň poskytne 2,16 milionu korun. Národní sportovní agentura by měla přispět necelými 7,57 milionu korun a zbytek 1,08 milionu korun má uhradit z vlastních zdrojů TJ Prazdroj Plzeň.

Kanoistický oddíl TJ Prazdroj Plzeň byl založen v roce 1953. Věnuje se sportovní výchově dětí a mládeže ve věku od 8 do 21 let. Oddíl vychoval desítky juniorských a seniorských reprezentantů České republiky včetně olympijského medailisty Radka Šloufa. V současné době má 136 členů. Loděnice se nachází na levém břehu řeky Radbuzy v ulici U Radbuzy

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Oddíl rychlostní kanoistiky TJ Prazdroj Plzeň

Štítky kanoistika, sport, rekonstrukce, Plzeň, Radek Šlouf, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.