pondělí 27. září 2021 Jonáš

Strážníci městské policie zachraňovali život muži, kterého částečně skalpoval eskalátor na nádraží

Dramatickou záchranu lidského života si připsali na své konto strážníci plzeňské městské policie, když kontrolovali budovu Hlavního vlakového nádraží ČR. V prostoru eskalátoru si všimli zakrváceného ležícího muže. Jezdící schody mu skalpovaly část vlasů. Jezdící schody muži způsobily ještě další vážná zranění.

„Ležící muž v prostoru nástupiště na eskalátoru nereagoval na žádné podněty. Měl velké poranění hlavy a skalpovanou část vlasů. Dále si strážníci všimli rozsáhlých krvavých stop na triku muže v oblasti celých zad. Po odkrytí trika zjistili, že muž má mnohačetná poranění zad nejspíš způsobených pohybujícím se eskalátorem,“ popsala začátek záchranné akce Veronika Kuchynková, metodik městské policie.   

Na malou chvíli se strážníkům podařilo dostat muže k vědomí, kdy jim sdělil svoji totožnost, poté muž začal silně krvácet z nosu a omdléval. „Strážník okamžitě reagoval a pomocí sterilního respirátoru, který nařezal na menší kousky zastavil krvácení vytvořením provizorních tamponů. Další část respirátoru spolu s kšiltovkou osmadvacetiletého muže posloužila jako tlakový obvaz na silně krvácejícím temeni hlavy. Zraněného muže se strážníci snažili udržet při vědomí a na místo volali ZZS PK. Ti si následně muže převzali a převezli jej do nemocničního zařízení,“ dodala Kuchynková.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky zraněný muž, strážníci městské policie, eskalátor, skalp

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.