úterý 20. dubna 2021 Marcela

Z přebytku loňského hospodaření magistrátu investuje Plzeň na projekty 245 milionů

Obnova hlavní hrací plochy fotbalového stadionu ve Štruncových sadech, dovybavení informačního systému ledové plochy zimního stadionu, rekonstrukce školní kuchyně 15. základní školy, celoplošná oprava Folmavské ulice, řešení havarijního výběhu lvů v plzeňské zoo nebo také pořízení dvou nových kremačních pecí. To je část projektů, které město Plzeň podpoří díky přebytku hospodaření magistrátu za rok 2020 celkovou částkou 245 milionů.

Přebytek ve výši 280 milionů vznikl zejména díky zlepšení příjmy z cizích daní. Současně se z Fondu rezerv a rozvoje města Plzně uvolní 24,350 milionu korun na finanční zajištění dalších dopadů a opatření v souvislosti s koronavirovou krizí. Rozpočtové opatření pro rok 2021 už schválili zastupitelé města.

„V souvislosti s použitím části přebytku hospodaření Magistrátu města Plzně za rok 2020, kterou tvoří zlepšené příjmy z cizích daní, poputuje na rekonstrukci školní jídelny 15. základní školy 17 milionů korun, 14 milionů půjde na demontáž stávajících kremačních pecí a pořízení dvou nových v budově krematoria. Opravíme za 16 milionů korun Folmavskou ulici. Na kompletní přestavbu ubytovny Plachého 52 na dům s nájemními byty, kdy v rámci přestavby vznikne 14 bytů, poputuje finanční částka 40 milionů korun,“ konstatoval David Šlouf (ODS), radní města Plzně pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem.

Nejvyšší částku, celkem 56,7 milionu korun, použije město na posílení investičních výdajů odboru investic vzhledem k nutnosti zahájení realizace akce Rekonstrukce Červenohrádecká. Za 16 milionů korun se chystá celoplošná oprava Folmavské ulice – 1. etapa (U Letiště – U Panasoniku). Pro Správu hřbitovů a krematoria města Plzně jde 14 milionů na demontáž stávajících a pořízení dvou nových kremačních pecí v budově krematoria. Kremační pece jsou zastaralé, nevyhovující a neschopné nepřetržitého provozu.

„V rámci rozpočtového opatření na rok 2021 jsme rozhodli o uvolnění další části prostředků, a to ve výši 24,350 milionu korun určených na zmírnění negativních vlivů koronavirové krize v Plzni. Z této částky podpoříme mimo jiné sportovní organizace na území města, zajistíme také finanční krytí sníženého příjmu z pronájmu nebytových prostor v souvislosti s úplným nebo i částečným odpouštěním nájemného za období říjen až prosinec 2020,“ vysvětlil radní David Šlouf.

Z uvedené částky dále město podpořilo nákup respirátorů FFP2 a osobních ochranných pomůcek pro magistrát, městské příspěvkové organizace i pro zařízení péče o seniory či na vybavení karanténních a očkovacích center v Plzni.

Ohodnoť článek

Štítky magistrát města Plzně, zastupitelstvo, přebytek hospodaření, projekty, fotbalový stadion, výběh pro lvy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.