Na pláži u oblíbeného Boleváku vzniklo nové venkovní fitness hřiště

Autoři | Foto Miroslava Vejvodová, Martin Gregar

Obnovené venkovní cvičební hřiště mohou opět lidé využívat poblíž pláže Ostende v nejoblíbenější plzeňské rekreační oblasti u Boleveckého rybníka. Proměna původního zastaralého hřiště vyšla na půl milionu korun. Cvičební prvky v přírodě si získávají stále větší oblibu. Lidé se naučili používat cvičební nářadí v době covidu, kdy byly tělocvičny zavřené, a teď jej vyhledávají stále častěji.

„Staré prvky byly často rozbité a již neodpovídaly aktuálním předpisům pro bezpečnost, některé části již byly opotřebovány a často praskaly, takže mnohdy byly na delší dobu odstaveny a nemohly sloužit svému účelu. Jejich instalace proběhla již v roce 2011 a byly již technicky zastaralé,“ popsal Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně (SVSMP).

Obnova a instalace deseti nových cvičebních prvků probíhala v zimě a na jaře. Město za ni zaplatilo 499 488 korun včetně DPH. Lidé si tam teď mohou vyzkoušet orbitrek pro jednu osobu, zařízení pro zdvihací bench, posilovací lavici, kombinované žebřiny a bradla, twist & surf kombi, koníka, váhu, bruslení, lyžování či veslování.

„Podporujeme fyzické aktivity dětí i dospělých, které je vedou k pohybu v přírodě. K tomu slouží i venkovní cvičební nářadí podsypané dřevní štěpkou i podobně upravené cesty s měkčím došlapem pro běžce. Na nových cvičebních prvcích poblíž Ostende si teď lidé mohou vyzkoušet nářadí pro posilování, protahování a trénink rovnováhy,“ uvedl Aleš Tolar (STAN), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Místo mají ve velké oblibě senioři, kteří míří k Boleváku na procházku, fitness prvky využívají celoročně. „Mají možnost zacvičit si venku na čerstvém vzduchu obklopeni lesem, což přispívá k utužování jejich fyzického i psychického zdraví,“ doplnila starostka prvního plzeňského obvodu Ivana Bubeníčková (ANO), která každou středu vyráží se seniory na lekce nordic walking a fitness prvky v přírodě bývají jednou ze zastávek.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky cvičební prvky, venkovní fitness hřiště, Ostende, Bolevecký rybník, SVSMP, Správa veřejného statku

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.