So 22. 8. 2026Bohuslav

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity

Plzeňská zoo představila myšici Cimrmanovu, jejím patronem není nikdo jiný než Zdeněk SvěrákZprávy

Zoo představila myšici Cimrmanovu, jejím patronem není nikdo jiný než Zdeněk Svěrák

Jméno největšího českého dramatika, hudebníka, vynálezce i nadčasového kriminalisty zná dnes už každý. Poprvé zaznělo jméno Járy Cimrmana před 55 lety během vysílání z nealkoholické vinárny U pavouka. Ryze fiktivní génius se málem stal i vítězem ankety o největšího Čecha. Jeho šíře zájmů sahala i do oblasti zoologie, a tak není divu, že jeho jméno nese i nově objevený druh hlodavce. A kdo jiný by se měl stát patronem než jeden z objevitelů mistrova odkazu – Zdeněk Svěrák.

ilustrační fotoZprávy

Do šumavského jezera Laka se po 50 letech vrátili pstruzi

Do nejmenšího a nejvýše položeného šumavského ledovcového jezera Laka se po 50 letech vrátili pstruzi. Potvrdili to vědci českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Podle nich je to důkaz toho, že se zlepšila kvalita vody a ekosystém jezera se přirozeně zotavuje z období, způsobeného v minulém století kyselými dešti.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Dobrodružná výprava zatoulaného psa. Nastoupil sám do vlaku a dojel do PlzněZprávy

Dobrodružná výprava zatoulaného psa. Nastoupil sám do vlaku a dojel do Plzně

Za pár hodin toho zatoulaný ovčák stihl opravdu hodně. Svou výpravu navíc završil sólo jízdou vlakem. Nastoupil ve stanici Plešnice a dojel až do Plzně. Páníček o jeho dobrodružství neměl nejmenší tušení. Navíc vyšlo najevo, že za vším nebyla zvídavá povaha psa, ale strach z nedávné bouřky.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněZprávy

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook