Počasí dnes14 °C, zítra19 °C

Ani druhý zápas indiánům s HC Olomouc nevyšel, Plzeň prohrála 2:3

Indiáni dnes nastoupili ke druhému duelu série s HC Olomouc. Zatímco v neděli Plzeň Moravany zdemolovala 9:1, ve středu se role vyměnily. Plzeň prohrála první domácí utkání překvapivě 1:2. A nedařilo se ani dnes. I přes dramatický konec domácí prohráli 2:3 a tým má o čem přemýšlet.

Hráči HC Olomouc vlétli do utkání bleskově až ve 2. minutě vedli zásluhou Rostislava Olesze, který byl úspěšný v dorážce. Druhou branku přidali Moravané v 10. minutě. Střelou zápěstím k levé tyčce vypálil Vojtěch Tomeček a zvýšil na 0:2. Domácí se vzpamatovali ve 14. minutě po krásné akci, kdy Kracík přihrál zadovkou na osamoceného Martina Dočekala. Tomu pak stačilo zasunout puk do prázdné branky a bylo to 1:2

Na začátku druhé třetiny ovšem hosté opět skórovali. Puk si bohužel s velkou smůlou srazil do vlastní branky obránce David Kvasnička. Autorem gólu se stal Lukáš Nahodil a Moravané vedli 1:3.

Další gól padl až v závěrečné třetině. Tentokrát se radovala Plzeň. Indiáni skvěle zahráli přesilovku. A už po 18 sekundách vypálil Petr Kodýtek neomylně pod horní tyč a snížil na 2:3. Ve velké gólové šanci byl ještě Pavel Musil, který měl vyrovnání na své hokejce, ale bohužel se mu nepodařilo propasírovat puk za záda gólmana hostů.

V poslední desetiminutovce domácí přečkali oslabení a zesílili tlak na Olomouc. Nakonec šla Plzeň do šesti, ale ani to nepomohlo k vyrovnání. Zápas skončil 2:3, bohužel i druhé vzájemné utkání Plzeň prohrála a nevypadá to vůbec dobře.