pondělí 8. března 2021 Gabriela

Ani tentokrát indiáni na soupeře nestačili, ze Zlína si odváží prohru 2:0

Modrobílí nastoupili na led Zlína po třech porážkách v řadě, kdy podlehli Hradci, Vítkovicích a Liberci. Také poslední vzájemný zápas s Berany je stál těsnou prohru 2:1. Podle papírových předpokladů byla Plzeň favoritem zápasu. Vyhrát se ji však ani tentokrát nepodařilo.

 „Soustředíme se nyní na hru s pukem, důležité jsou také situace v našem obranném pásmu. Především pak ale nesmíme být tak často vylučovaní, to nás docela sráží. Posledních pár utkání nás to asi stálo nějaké body,“ přiznal před utkáním útočník Petr Kodýtek.

A za pravdu mu dává i kouč Ladislav Čihák. „Nesmíme dělat fauly, to v první v řadě. A také být trošku produktivnější. V minulém utkání proti Liberci to Guli se Suchošem krásně sehráli v početní výhodě, tím jsme si pomohli. I vyrovnávací gól, v nelehké situaci, kdy zbývalo pár minut do konce a Kani to skvěle hodil na bránu, kam si dobře sjížděl Kody. Prostě se to od něj odrazilo, takové trefy my teď potřebujeme. Za to jsem rád, ale musíme i při hře pět na pět přidávat další a být produktivní,“ říká.

Ačkoli je Zlín na předposledním místě tabulky, hned se ujmul vedení. Už v sedmé minutě otevřel zápas Dalibor Řezníček. Sice tomu dopomohla i notná dávka štěstí, kdy Dominiku Frodlovy vypadl puk z lapačky rovnou za jeho záda. V posledních minutách první třetiny zvýšil náskok domácích Pavel Kubiš. Do šaten tak plzeňští odcházeli s dvoubrankovou ztrátou.

Druhá třetina nabídla více vyrovnanou hru, možná i proto nepadl ani jeden gól. V posledním dějství se tlak Plzeň začal stupňovat, nebylo to však nic platné ani když dohrávali bez brankáře. Konečné skóre 2:0.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto David Peška/PSG Berani Zlín

Štítky hokej, HC Škoda Plzeň, extraliga, Zlín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.