neděle 29. listopadu 2020 Zina

Indiáni si ještě před startem extraligy zahrají o milion na novém Generali Česká Cupu

Ještě před startem základní části Tipsport extraligy 2020/21 se klub HC Škoda Plzeň představí na Generali Česká Cupu. Zbrusu nového turnaje se zúčastní celkem 16 týmů – všichni účastníci Tipsport extraligy a prvoligové týmy Kladna a Přerova.

Po rozlosování se HC Škoda Plzeň nachází ve skupině A spolu s celky HC Sparta Praha, ČEZ Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. Právě proti Rytířům rozehrají indiáni úvodní duel turnaje, a to 4. srpna 2020 na domácím ledě. Přesné termíny zápasů budou upřesněny.

V základních skupinách se týmy utkají dvoukolově každý s každým. Pravidla, délky třetin a přestávek, bodové ohodnocení za výhry v základní hrací době či v prodloužení a samostatných nájezdech jsou totožné jako při extraligových duelech.

Po odehrání všech zápasů v základní skupině postoupí do play off týmy, které skončí na 1. a 2. místě. Vyřazovací boje se budou hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy, pět na každé straně. Finále je na programu 15. a 22. září.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Fanoušci budou moci všechny duely sledovat na stanicích Česká televize a O2 TV a na Hokejka TV. O prodeji vstupenek na zápasy bude klub HC Škoda Plzeň své fanoušky informovat podle aktuální situace a nejnovějších zpráv.

Skupina A Generali Česká Cupu

HC Škoda Plzeň

HC Sparta Praha

ČEZ Motor České Budějovice

Rytíři Kladno

Rozpis zápasů

4. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno

6. srpna 2020 | ČEZ Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň

11. srpna 2020 | HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

13. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha

18. srpna 2020 | Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň

20. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Milan Podpera

Štítky hokej, HC Škoda Plzeň, turnaj, extraliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.