středa 20. ledna 2021 Ilona

Plzeňská Viktorie oslaví 110 let od založení klubu, historii mapuje nový kalendář

Viktoriáni představují nástěnný kalendář, jehož hlavním mottem je právě 110 let založení klubu. V nadcházejícím roce 2021 oslaví totiž Viktoria Plzeň 110. výročí a část roku bude věnována právě oslavám tohoto jubilea.

Bude tomu přesně 110 let, co se 11. června roku 1911 uskutečnila ustavující valná hromada našeho klubu. Stalo se tak v restauraci U Forejtů v Sirkově ulici. Od té doby ušla Viktoria Plzeň pořádný kus cesty a zažila řadu skvělých momentů.

Klub si tuto dobu a 110. výročí bude připomínat v nadcházejícím roce, jehož část bude věnována právě oslavám významného jubilea. Představeno bude například výroční logo, budeme vzpomínat na důležité a velké momenty klubové historie a klub chystá program pro všechny věkové kategorie.

„Program se snažíme připravovat tak, aby si v něm každý viktorián našel to svoje. Konkrétní události budeme našim fanouškům postupně představovat,“ doplňuje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Jako první předzvěst oslav nyní klub představuje kalendář pro rok 2021. Hlavním motivem je 110 let klubu. „Na dvanácti unikátních kolážích dochází k propojení historických momentů s těmi novodobými. Připomeneme si mistrovské tituly, historii Doosan Areny, trenérské tváře či týmové fotografie od roku 1911 až do 2020. Měsíc září je pak věnován věrným fanouškům Viktorky,“ přiblížil kalendář mluvčí Hanzlík. Aktuálně je kalendář k dostání prostřednictvím klubového eshopu. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň

Štítky FC Viktoria Plzeň, fotbal, fotbalisté, výročí založení klubu, nástěnný kalendář, oslavy výročí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.