středa 28. října 2020 Státní svátek

Pozor, restaurace a hotely uzavřené z důvodu nouzového stavu lákají zloděje

Na restaurace a hotely uzavřené z důvodu nouzového stavu se na Klatovsku zaměřují dosud neznámí pachatelé. Policisté evidují dva podobné případy, které se staly ve středu a ve čtvrtek v Klatovech a na Železnorudsku.

„V obci na Železnorudsku vnikl ve čtvrtek neznámý pachatel do objektu hotelu. Poškodil okno a v restauraci odcizil automat na cigarety, finanční hotovost a lízátka. Poškozeným majitelům vznikla škoda přesahující 65 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

V Klatovech se neznámý pachatel vloupal do objektu restaurace během středy nebo čtvrtka. Uvnitř objektu na chodbě poškodil dřevěné dveře a dále ochrannou železnou mříž ve dveřích. Svým jednáním pachatel způsobil škodu za 70 tisíc korun.

Policie v obou případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu v prvním případě z krádeže a porušování domovní svobody a ve druhém poškození cizí věci. Pachatelé se trestné činnosti dopustili v době, kdy je na našem území vyhlášen nouzový stav. Nelze vyloučit, že podobných případů bude přibývat.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky zloděj, vykradená restaurace, krádež, vloupání do restaurace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.