Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

Cizince na stavbě domu zavalilo bednění, muž na místě zemřel

Na následky těžkých zranění zemřel dnes dopoledne třicetiletý dělník, který pracoval na stavbě domu v Plzni. Podle předběžných informací spadlo na muže bednění. Přivolaní záchranáři mohli jen konstatovat úmrtí. Případem se zabývají kriminalisté.

K tragédii došlo dnes dopoledne v Zahradní ulici v Plzni. Podle informací Deníku je obětí muž ukrajinské národnosti „Na stavbě domu na třicetiletého muže spadlo bednění. Přitom muž utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Případ si převzali kriminalisté plzeňského oddělení obecné kriminality, kteří nařídili soudní pitvu zemřelého,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V uplynulých letech se policisté zabývali několika pracovními úrazy. V Božkovské ulici se v minulosti zřítil ze střechy padesátiletý cizinec. Také on na místě zemřel. V poslední době ale převažovaly fatální nehody při práci v lese. V březnu 2021 zahynul pod převráceným traktorem poblíž Holýšova na jižním Plzeňsku jeho řidič. Tragédie se stala v lese při vývozu dřeva. „Traktor domácí výroby bez kabiny se při jízdě převrátil do rokle a řidič zůstal pod strojem zaklíněn. Muž i přes veškerou snahu zdravotníků svým zraněním na místě podlehl,“ informovala tehdy policie.

V únoru loňského roku vyšetřovali policisté smrtelnou nehodu při kácení 20 metrů vysokého stromu v Kolinci na Klatovsku. Policisté případ uzavřeli s odůvodněním, že si padesátiletý muž způsobil úraz vlastní neopatrností. V září vyjížděl koroner do lesa na Domažlicku, také tam spadl na lesního dělníka strom. V tomto případě nebylo zjištěno cizí zavinění.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky pracovní úraz, smrtelný úraz, tragická nehoda, smrt dělníka, koroner

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.