neděle 18. dubna 2021 Valérie

Domažlická nemocnice obnovuje akutní operativu i provoz dětského a gynekologického oddělení

Příznivě se vyvíjející epidemiologická situace v Plzeňském kraji umožnila v Domažlické nemocnici opět zprovoznit od dnešního dne dočasně uzavřenou lůžkovou část dětského a gynekologického oddělení. Obnoví se tak možnost hospitalizace dětských pacientů a gynekologických pacientek bez nákazy koronavirem. Hospitalizovány budou na lůžkové stanici, která je oddělená od „covidových“ prostor nemocnice.  

"Od čtvrtečního rána bude obnoven příjem a hospitalizace dětských pacientů a akutních gynekologických pacientek bez ohledu na onemocnění covid. Zároveň se rozšíří akutní operativa právě o tyto dětské pacienty a gynekologické pacientky," upřesňuje ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že ale jinak zůstává nemocnice stále zařízením specializujícím se na péči o covidové pacienty pro regiony Domažlicka, Tachovska, jižního Plzeňska a Klatovska. 

Nemocnice se specializuje na péči o covidové pacienty od konce února. "Postupně tranformovala většinu lůžkových stanic na covidové, čímž získala lůžka až pro 127 těchto pacientů. V době, kdy kulminovala čtvrtá vlna pandemie, byla tato lůžka nezřídka všechna obsazená. Po celou dobu změny režimu fungovaly v nemocnici bez omezení všechny ambulance a porodnice," informoval mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.   

Ohodnoť článek

Štítky Domažlická nemocnice, obnovení provozu, dětské oddělení, gynekologie, koronavirus, pacient s COVID-19, covid pacienti, specializovaná nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.