Dnes, 07:35
Poblíž areálu tranzitní společnosti sídlící v plzeňské městské části Bory narazila hlídka městské policie na muže ležícího na zemi. Stalo se tak ve tři hodiny odpoledne, kdy vrcholilo největší vedro. Strážníci okamžitě zastavili služební vozidlo a spěchali k ležícímu muži zjistit, zda nepotřebuje naléhavou pomoc. Udělali dobře. Zjistili totiž skutečnost, která je šokovala.
„Během rozhovoru čtyřicetiletý muž uvedl, že na místě v ulici U Nové Hospody leží nešťastně již od ranních hodin a trápí ho zdravotní komplikace. Stěžoval si zejména na akutní potíže s dýcháním a silnou bolest na hrudi. Dechová zkouška vyloučila, že by jeho aktuální zdravotní stav jakkoli souvisel s předchozím požitím alkoholických nápojů,“ informovala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.
Strážníci proto prostřednictvím linky tísňového volání okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu a až do jejího příjezdu se o muže starali. Kontrolovali jeho zdravotní stav, monitorovali životní funkce a poskytovali mu potřebnou podporu v nelehké situaci. „Po příjezdu záchranářů si pacienta převzala zdravotnická posádka, která ho po prvotním vyšetření transportovala do nemocničního zařízení,“ dodala mluvčí Pužmanová.
Díky své všímavosti strážníci muži pravděpodobně zachránili život. Nikdo jiný mu předtím od rána nepomohl.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?