čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Fakultní nemocnice i město Plzeň bijí na poplach a hledají dobrovolníky na výpomoc

Město Plzeň spolu s fakultní nemocnicí spouští výzvu pro všechny, kteří chtějí pomoci přímo plzeňským sociálním službám nebo konkrétně fakultní nemocnici. Kampaň pod heslem „Pomáháme Vám, pomozte Vy i nám“ cílí na dobrovolníky z řad veřejnosti.

Zájem je o lidi z různých oborů, kteří by chtěli pomoci v době krize jako pečovatelé v domovech seniorů i dalších pobytových zařízeních či pracovat jako obslužný personál nemocnice. Snahou je předejít situaci, kdy osob na těchto pozicích bude kvůli pandemii covid-19 nedostatek. Výkon práce je za odměnu.

„Chcete se zapojit tam, kde je vašich rukou v těchto dnech nejvíce zapotřebí? Rádi byste pomohli plzeňským sociálním službám nebo FN Plzeň? Pak potřebujeme právě vás! Pokud je vám více jak 18 let, máte ukončené alespoň základní vzdělání, jste bezúhonní a můžete prohlásit, že jste se nesetkali s nákazou covid-19, pak neváhejte a dejte nám o sobě vědět,“ vyzval primátor města Plzně Martin Baxa (ODS).

„V této vypjaté době jsou nároky na zdravotníky opravdu veliké. Řada lidí pracuje na úkor svého soukromí, velká skupina lidí je v pracovní neschopnosti vlivem koronavirové nákazy. Tento pandemický podzim je pro celou nemocnici velmi náročný a pokud to naše provozy umožní, v případě nabídky rádi pomocníky z řad veřejnosti využijeme,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek.

Zájemci mohou na e-mailovou adresu socialnisluzby@plzen.eu zaslat své jméno a telefon, na kterém jsou k zastižení, do předmětu zprávy napsat oblast, kterou preferují: buď Pečovatel sociální služby nebo Pomocník FN Plzeň, doplnit mohou i případně svůj profesní obor, dosavadní pracovní zkušenosti a datum, od kdy by byli k dispozici. Došlé e-maily budou zařazeny do databáze a jakmile bude potřeba obsadit vhodnou pozici pomocníkem, budou dotyční kontaktováni buď z nemocnice nebo ze sociálního zařízení podle toho, jakou oblast si zvolili.

Podobnou výzvu už zveřejnil minulý týden i Plzeňský kraj. Dobrovolníky hledá v Plzni aktuálně také například Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, a to konkrétně pro plzeňskou krizovou linku pomoci seniorům. Zájemci, kteří se chtějí přidat do dobrovolnického týmu, mohou zavolat na telefon 736 489 755 nebo napsat e-mail na: faiferlikova@totemplzen.cz.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky pomoc, výzva o pomoc, fakultní nemocnice, sociální služby, dobrovolníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.