středa 28. října 2020 Státní svátek

Zákaz návštěv už vyhlásila až do odvolání také Stodská nemocnice

Také Stodská nemocnice, stejně jako desítky dalších nemocnic v celé zemi, vyhlašuje z epidemiologických důvodů zákaz návštěv. Omezení platí od 22. září, je plošné a platí do odvolání. 

"Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, která je patrá i ve spádové oblasti Stodské nemocnice, bylo nutné přistoupit k tomuto nepopulárnímu opatření," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška. "Opatřením se snažíme chránit naše pacienty, proto věříme, že toto opatření bude přijato s pochopením."

Rodinní příslušníci mohou nosit pacientům osobní věci, potraviny nebo vzkazy, které jim personál předáme. Věci musí být v omyvatelných taškách označených jménem a příjmením pacienta a názvem oddělení. Tašku je třeba předat na recepci v hale nemocnice. 

Zákaz návštěv platí také v Klatovské nemocnici a Nemocnici Horažďovice, které stejně jako Stodskou nemocnice zřizuje Plzeňský kraj. 

Z důvodu zhoršené epidemiologické situace zakázala už minulý týden FN Plzeň návštěvy na Kardiologické klinice, Neurologické klinice, Urologické klinice, Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny, na Klinice pneumologie a ftizeologie, Interním oddělení, LDN, Pobytové sociální péči a na Geriatrickém oddělení.

Už od 8. září platí zákaz návštěv také v celé Psychiatrické nemocnici Dobřany. Výjimky je nutné domluvit s ošetřujícím lékařem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto NPK

Štítky zákaz návštěv, nemocnice, Stodská nemocnice, Nemocnice Plzeňského kraje, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.