středa 3. června 2020 Tamara

Od čtvrtka přibylo osm nových případů nákazy. Z nemoci se uzdravily už tři čtvrtiny nakažených

V Plzeňském kraji přibylo od čtvrtka osm nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Od začátku pandemie bylo zjištěno v kraji celkem 645 případů, z nemoci se plně zotavilo 484 pacientů. 15 nakažených zemřelo. Od prvního výskytu koronaviru provedli hygienici 11 255 testů.

Nejvíce nakažených stále zůstává na Domažlicku, kde je 344 potvrzených případů. Tedy víc jak polovina všech případů v kraji. 276 pacientů se již zotavilo.  Na Klatovsku hlásí Krajská hygienická stanice 86 potvrzených případů a 70 uzdravených. Třetí nejvyšší počet nakažených připadá na Plzeň - město, kde evidují 79 případů a 60 vyléčených.

Na Tachovsku zaznamenali hygienici 53 případů nákazy a 29 pacientů, kterým vyšel negativně i druhý test. Na jižním Plzeňsku evidují 46 nakažených a 25 uzdravených. Severní Plzeňsko hlásí 27 případů a 21 zotavených. Nejnižší číslo mají na Rokycansku, kde se covid- 19 projevil u 6 pacientů. Tři z nich už jsou z nemoci venku. 

Podle ministerstva zdravotnictví byl dosud koronavirus potvrzen u 646 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji. Úmrtí udává ministerstvo o číslo vyšší, tedy 16. Plzeňský kraj má čtvrtý největší výskyt mezi kraji v republice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.