čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Fungující úřady i MHD a sdílená kola zdarma, i tak by mohlo vypadat pondělí v Plzni

Jak bude fungovat život v Plzni v nejbližších hodinách? Odpovědi na několik nejzásadnějších otázek poskytl v neděli večer prostřednictvím speciálního YouTube kanálu města primátor Martin Baxa (ODS) a náměstek pro dopravu Michal Vozobule (TOP09). Situace se ovšem může velmi rychle změnit. V neděli večer bylo v Plzeňském kraji šest lidí s pozitivním nálezem na koronavir.

„Zatím nám chybí dostatek respirátorů a roušek pro naše organizace. Opravdu jich máme v současné době nedostatek,“ uvedl na úvod primátor Martin Baxa. Podle jeho slov by měly v pondělí fungovat důležité městské úřady. „Zvažte návštěvy na úřadech! Služby magistrátu jsou lidem k dispozici. Boudou fungovat, pasy, občanské průkazy, řidičáky i technické průkazy. Zavřeli jsme jen některá málo využívaná pracoviště, jako je například archiv,“ konstatoval primátor.

Městská hromadná doprava v Plzni bude fungovat v nezměněné podobě. „Zachováváme úplný rozsah dopravy. Desinfikujeme důsledně všechny vozy MHD. Novinkou je, že se nebudou prodávat jízdenky u řidičů. U autobusů a trolejbusů nelze vstupovat a vystupovat prvními dveřmi. Budou uzavřené, chráníme tímto opatřením naše řidiče,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule.

Zájemci budou mít možnost využít zdarma služby sdílených kol pro jejich cesty po Plzni. Provozovatel této služby je nabízí od pondělí občanům zdarma.

Magistrát připravuje důležitá opatření pro seniory. „Chystáme pro ně balíček služeb, celou záležitost představíme veřejnosti v pondělí,“ dodal primátor.

V Plzeňském kraji bylo do nedělního večera pozitivně testováno na oronavirus šest osob. Jednalo se o tři muže a tři ženy. Všichni se nakazili na lyžích v zahraničí.   

Ohodnoť článek

Štítky magistrát, koronavirus, omezení, Plzeň, Plzeňský kraj, roušky, respirátory, MHD, úřady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.