středa 30. září 2020 Jeroným

V Plzeňském kraji mělo kvůli koronaviru karanténu už 123 lidí

V Plzeňském kraji bylo zatím kvůli novému typu koronaviru testováno 40 lidí. Krajská hygienická stanice eviduje v kraji 123 lidí v karanténě, u 26 lidí už byla karanténa ukončena. Aktuální informace zveřejnila Krajská hygienická stanice na svém webu. Počty lidí, kteří jsou v karanténě, se zvyšují. V pondělí jich bylo 83.

Plzeňská fakultní nemocnice vyšetřila od konce ledna 34 lidí, další na výsledky testů čekají. "Tři osoby čekají na výsledky v domácí karanténě, jeden pacient je hospitalizován na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny v izolaci a druhá pacientka je hospitalizována na Klinice pneumologie a ftizeologie," řekl dnes zastupující náměstek ředitele nemocnice pro léčebně preventivní péči Eduard Kasal.

Pacienty k testování doporučila do nemocnice Krajská hygienická stanice v Plzni, protože splnili epidemiologická a klinická kritéria. Pobývali v severní Itálii, Jižní Koreji, na Filipínách či v Thajsku, doplnil Kasal.

Koronavirem se dnes mimo jiné zabývala také porada krizového štábu Plzeňského kraje, která se koná pravidelně každý rok. "Plzeňský kraj se v této souvislosti chce předzásobit ochrannými pomůckami, proto se v současné době shromažďují údaje o počtech ochranných pomůcek, které bude nutné zakoupit," řekla mluvčí kraje Alena Marešová.

I když v kraji se zatím virus neprokázal, sociální a zdravotnická zařízení už přijímají opatření. Návštěvy zakázal plzeňský Městský ústav sociálních služeb, v jehož zařízeních je přes 400 seniorů, na vybraných odděleních zakázala návštěvy Psychiatrická nemocnice v Dobřanech. Diecézní a Městská charita Plzeň zakázaly zatím návštěvy v domovech pro seniory sv. Jiří a sv. Alžběty a v domově se zvláštním režimem sv. Aloise pro klienty s demencí, řekl ředitel Diecézní charity Jiří Lodr.

Plzeň situaci sleduje a přijímá rozumná opatření, řekl primátor Martin Baxa (ODS). "Není na místě panika, ale jsme obezřetní. Probíhá dezinfekce prostředků MHD, omezili jsme návštěvy v zařízeních sociálních služeb, zvyšujeme hygienické standardy v místech, kde obsluhujeme klienty úřadu," řekl Baxa. Na přepážkových úřadech se na doporučení hygieniků uklízí všechny prostory účinnými dezinfekčními prostředky, na toaletách tam uklízečky vyměnily obyčejná mýdla za dezinfekční a zaměstnanci přepážkových pracovišť dostali dezinfekční gely. Ve čtvrtek město vydá doporučení pro školy, kam se příští týden budou po jarních prázdninách vracet děti.

Autoři | Foto army.cz

Štítky ČR, zdraví, koronavirus, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.