čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Wi-Fi zdarma bude svištět v parcích plzeňské městské části Doubravka

Všichni milujeme Wi-Fi připojení zdarma. Každého proto určitě potěší informace, že téměř všechny parky v plzeňské městské části Doubravka budou mít zdarma připojení. Instalace přístupových bodů se uskuteční ještě letos.

Čtvrtý plzeňský obvod na projekt získal evropskou dotaci ve výši téměř 400 tisíc korun, jež pokryje 100 procent nákladů. „Pokračujeme v doplňování a zdokonalování služeb pro občany, a to včetně dostupnosti internetu pro všechny. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dotaci, díky které můžeme na Doubravce výrazně rozšířit a zkvalitnit bezplatné Wi-Fi připojení. Nové hotspoty během letošního roku nainstalujeme ve třech parcích a na úřadu městského obvodu v Mohylové ulici,“ říká starosta Tomáš Soukup (ANO).

Přístupové body na jednotlivých místech zřídí Správa informačních technologií města Plzně (SITMP), se kterou obvod na projektu úzce spolupracuje. Už v květnu budou hotspoty umístěny v Habrmanově parku a na obvodní radnici, v červnu dostane Wi-Fi Lobezský park a v srpnu park V Homolkách. Ve všech parcích budou přístupové body nainstalovány na sloupy s optickým připojením.

V Lobezském parku a v budově úřadu již veřejné připojení funguje, vzhledem k jeho zastaralosti ho čeká demontáž. Nahradí ho tak stabilnější a rychlejší připojení. Dalším místem, kde je již dostupný hotspot, je konečná zastávka trolejbusu č. 16.

„Veřejné parky patří mezi místa vhodná k odpočinku i relaxaci. Našim cílem je, aby občané měli na těchto místech pohodlný přístup k informacím zdarma. Jedná se o službu, se kterou můžeme směle konkurovat moderním evropským metropolím,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Projekt vzniká díky evropské iniciativě WiFi4EU, která podporuje zavádění bezplatného Wi-Fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny nebo muzea. Čtvrtý městský obvod na zřízení bezplatného připojení loni získal dotaci z EU ve výši 15 tisíc EUR.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MO Plzeň 4

Štítky wi-fi, připojení zdarma, veřejné prostory, wi-fi v parku, starosta Tomáš Soukup, MO Plzeň Doubravka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.