neděle 25. října 2020 Beáta

Plzeňská zoo zažila skvělý srpen, přišlo o dvacet tisíc lidí víc než loni

Plzeňská zoologická zahrada má za sebou třetí nejúspěšnější srpen ve své více než devadesátileté historii. Jejími branami prošlo druhý prázdninový měsíc 92.931 návštěvníků, což je o zhruba 20.000 lidí více než loni v srpnu, řekl mluvčí zahrady Martin Vobruba.

„Za osm měsíců bylo letos v zoo 389.162 fanoušků, což je meziročně o 12.000 více," doplnil Vobruba.

Zoo loni po sedmi letech zaznamenala nový návštěvnický rekord. Přišlo do ní 481.773 lidí, do té doby nejvíc návštěvníků přivítala zahrada v roce 2011, kdy jich bylo 460.969.

Do zoo i letos láká podle Vobruby návštěvníky mnoho mláďat a nových zvířat i nové expozice. V září zoo zve na výstavu Josefa Jíchy Zrcadlení v kapličce ve středomořské expozici. K vidění jsou tam staré plakáty zoo, pionýrské železnice, parku kultury a oddechu a podobně.

Nejnovějšími přírůstky, které mohli lidé na konci prázdnin vidět, byla například tři mláďata jihoamerického pštrosa nandu pampového nebo vzácná mláďata ptáka seriemy rudozobé. Další přírůstek, samečka narozeného na konci července, měly africké listožravé opice guerézy angolské. Vzácným mládětem se zoo chlubí také u ptáků zoborožců celebeských. Na konci května se vylíhlo první mládě tohoto druhu odchované v ČR a na začátku srpna malý samec opustil hnízdní budku. „Ještě není tak krásně zbarvený jako jeho otec. Samice je černá a nenápadná. Rodinka žije ve voliéře nedaleko expozice pand červených," dodal mluvčí.

Autoři | Foto ZOO Plzeň

Štítky příroda, zoo, návštěvnost, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.