neděle 28. února 2021 Lumír

Operátoři o ověřovacích SMS k očkování podle asociace nevěděli. Stát je měl informovat až v pátek ráno

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci covid-19 až po spuštění systému. Uvedl to dnes na twitteru výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, jejichž vyjádření zjišťuje. Systém pro registraci lidí starších 80 let na očkování, který byl spuštěn dnes v 8:00, měl problémy. SMS s PIN kódy pro registraci lidem přicházely se zpožděním.

"Možná by příště pomohlo, kdyby operátorům stát o nápadu požadovat SMS ověření řekl dříve než hodinu po spuštění systému," sdělil na twitteru Jiří Grund.

Na twitteru státního týmu tzv. Chytré karantény bylo v 8:35 uvedeno, že ve frontě čeká více než 40 tisíc SMS. "Operátoři je rozesílají rychlostí 20 SMS za vteřinu. Řešíme další navýšení kapacity," uvedl tým.

"Rozesílání ověřovacích SMS pro stát zajišťuje jejich smluvní partner, firma ATS Telcom. Rychlost odesílání má ATS takovou, jakou si u operátorů objednal," reagoval na vyjádření týmu Chytré karantény Grund.

Kapacita zadaných termínů pro očkování proti covidu-19 byla podle webu systému zhruba po hodině vyčerpaná, ale je možné se dál k očkování registrovat bez výběru termínu. Za první hodinu se registrovalo k očkování proti covidu-19 podle informací Chytré karantény přes 44 tisíc lidí. Termín očkování si zarezervovalo 2000 z nich. Chytrá karanténa uvádí, že další termíny budou nabídnuty poté, co do Česka dorazí další dodávky vakcín. Lidí nad 80 let, kteří se ode dneška mohou k očkování registrovat, je v Česku 441 tisíc.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, komunikace, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.