čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Plzeňská zoo je komplet přístupná. I tady si ale připravte roušku

Skoro dva měsíce nevstoupila do zoo ani noha. Ačkoli zahrada minulý rok trhala rekordy v návštěvnosti, nyní už na vstupném tratí miliony korun. 25. května otevřela návštěvníkům své brány i brány do vnitřních prostor. I sem je ale vstup podmíněn rouškou a povinnými rozestupy

Všechny vnitřní pavilony a expozice jsou nyní přístupné v Zoologické a botanické zahradě v Plzni. Návštěvníkům se také otevírá vnitřní restaurace. 

,,Pochopitelně zůstává prosba a nutnost dodržovat rozestupy. Roušky v zoologické zahradě by lidé měli nosit, když vstupují do těch vnitřních prostor a zároveň v tu chvíli, kdy se potkávají více než dvě osoby na méně než dva metry,“ uvedl mluvčí zahrady Martin Vobruba

Na místě nadále zůstává zvýšená desinfekce sociálních zařízení a přítomnost desinfekčních prostředků. V uplynulých dnech dosahovala návštěvnost na pár set hostů. K dispozici byly jen omezené vstupy. Ty navíc bylo možné zakoupit pouze online. Nyní se otevírají pokladny i vstupenkové automaty u zoo.

,,Od úterý 26. května opět začnou sokolnické ukázky v amfiteátru, kde je nutno udržovat zasedací pořádek s rozestupy. Otevírá se také expozice Akva Tera na Palackého třídě v centru města. Najednou je možný vstup pouze pro 20 osob, je nutné mít roušku a zatím se nekonají veřejná krmení,“ doplňuje Vobruba

Už nyní se odhady ztrát pohybují přes 10 miliónů korun.  ,,Po dnešním otevření budeme muset řešit ekonomické ztráty, protože je to naše příspěvková organizace, tak s tím počítáme,“ řekl k současné situaci náměstek primátora Roman Zarzycký.

I přes nucené uzavření se život v zahradě nezastavil. Naplno zde probíhaly botanické úpravy i pokračuje hlavní letošní projekt "Dokončení japonské zahrady". Konkrétně jde o dostavbu budovy v asijstém stylu, který bude sloužit jako oddechový a meditační stánek. V interiéru bude umístěna i ukázka typického chovu ryb, tedy závojnatek.

Zoologická a botanická zahrada v Plzni je hned na 14. příčce nejnavštěvovanějších míst v celé republice. Jen vloni jsem zavítalo přes půl milionu návštěvníků. Což i rekord samotné zahrady, která je v Plzni více než devadesát let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Kateřina Misíková

Štítky zoo, Plzeň, omezení, koronavirus, zoologická zahrada, botanická zahrada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.