Počasí dnes29 °C, zítra23 °C
Pátek 21. června 2024  |  Svátek má Alois
Bez reklam

Šumavský Ski&Bike Špičák startuje letní sezonu. Po pauze vynucené tetřevem se otevírají stezky na ledovcová jezera

Nepřetržitý letní provoz startuje jako každoročně 15. června ve sportovním areálu Ski&Bike Špičák a potrvá přesně 92 dní. Po jarní pauze vynucené hnízděním tetřeva se otvírají naučné stezky na ledovcová jezera i nová cyklistická trať „Uphill Špičák 1202“. Lanovka na vrchol Špičáku se rozjíždí o hodinu dříve, tedy už v devět ráno.

Šumavské středisko premiérově od této soboty nabídne zbrusu nový, čtyři kilometry dlouhý, singl trail vedoucí přes Rozvodí k rozhledně na vrchol Špičáku. Určen je běžným cyklistům, kteří nepotřebují žádné speciály jako pro downhill v bikeparku a vystačí si s klasickým horským kolem. „Uphill Špičák 1202“ vede do kopce i po lesních cestách. Jeho stoupání zvládnou i rodiny s dětmi.

„Díky tomu se rozroste délka všech cyklotratí v areálu k téměř k 15 kilometrům, když přes 10 km nabízí trasy různé náročnosti v bikeparku. Od cvičných a lehkých až po závodní,“ říká vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

Od květnového startu letní sezony, kdy mohlo být kvůli ochraně zdejší přírody otevřeno jen o víkendech a na státní svátek 8. května, patřili k hlavním návštěvníkům střediska právě bikeři. „Nejsilnější byl druhý květnový víkend, kdy tady bylo každý den přibližně 400 lidí, převážně bikerů. Turisté k nám míří především až o prázdninách,“ uvádí Kasík.

O hodinu dříve i déle pojede také oproti předchozím víkendům počínaje 15. červnem lanovka. Ráno vyveze první turisty nebo cyklisty k rozhledně na vrcholu Špičáku a k naučným stezkám na Černé a Čertovo jezero, které se taktéž otvírají až v půlce června, už v 9.00 hodin. Odpoledne její provoz končí v 16.00 hodin.

Ohodnoť článek

Foto Ski&Bike Špičák

Štítky Ski&Bike Špičák, rozhledna na Špičáku, letní sezóna, sedačková lanovka, ledovcová jezera, otevřené turistické trasy, uphill

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Šumavský Ski&Bike Špičák startuje letní sezonu. Po pauze vynucené tetřevem se otevírají stezky na ledovcová jezera  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.