neděle 20. června 2021 Květa

Proti politice prezidenta Miloše Zemana protestovalo v Plzni asi 200 nespokojených občanů

Vyjádřit nespokojenost s hradní politikou a zejména pak s jednáním i s výroky prezidenta Miloše Zemana, přišlo dnes na plzeňské náměstí Republiky asi 200 osob. Organizátoři shromáždění se připojili k výzvě spolku Milion chvilek pro demokracii a uspořádali také v Plzni demonstraci nazvanou HRAD ZA HRANOU – REPUBLIKA V OHROŽENÍ.

„Kvůli epidemii čínského viru a chaotických opatření naší vlády jsme dlouho nemohli vyjít do ulic, přestože prakticky každý týden by se nejméně jeden dobrý důvod našel. Pojďme to změnit,“ zvali pořadatelé veřejnost na demonstraci, a i přes stále ještě platná epidemická opatření se na náměstí sešlo poměrně hodně lidí, kterým není lhostejný osud a směřování naší republiky.

„Hlavním tématem první letošní demonstrace je protest proti Miloši Zemanovi, který se dlouhodobě nechová jako český prezident, ale jako agent Kremlu. V hybridní válce, kterou proti nám Rusko již několik let vede, Miloš Zeman neochvějně stojí vždy na straně cizí mocnosti a proti zájmům občanů ČR. Tím se dle mnohých dopouští velezrady, anebo v lepším případě ztratil duševní schopnosti vykonávat svůj úřad. A je to také Miloš Zeman, kdo je zodpovědný za rozklad státu, ohýbání ústavy a udržování trestně stíhaného Andreje Babiše u moci,“ uvedla Eva Volfová z občanské sítě pro)(hnutí, která demonstraci pořádala.

Demonstranti žádají Senát Parlamentu ČR, aby inicioval ústavní žalobu na Miloše Zemana pro velezradu. Shromáždění vévodila obří poštovní známka prezidenta Miloše Zemana, který na ní byl nápisem v azbuce uveden jako agent Kremlu. Lidé měli v rukou i další transparenty nebo plakáty s fotografiemi namířené proti Zemanovi, další zachycoval například premiéra Andreje Babiše za mřížemi. Jedním z řečníků byl také známý plzeňský umělec a chartista Vladimír Líbal.

  

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzeňská Drbna

Štítky demonstrace, Miloš Zeman, Hrad za hranou, protest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.