neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Vláda uspíšila harmonogram otevírání obchodů. Poslední vlna je naplánována na konec května

Podnikatelé mají alespoň částečně důvod k radosti. Vláda dnes na základě epidemiologického vývoje nemoci covid-19 uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo 8. června je poslední vlna aktuálně naplánována na 25. května.

„Můžeme si dovolit uvolňovat restrikce rychleji, není možné propást jediný den s ohledem na uvolňování podnikání,“ dodal vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Od nadcházejícího pondělí by se měly otevřít provozovny s plochou do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem, původní plán přitom počítal s postupným otevíráním provozoven do 200 a 1000 metrů čtverečních až do června.

V ten samý den začnou znovu fungovat autoškoly a posilovny či fitness centra bez zázemí. Návštěvníci tak nebudou moci využívat šatny ani sprchy.

O dva týdny později počítá vláda s otevřením restaurací se zahrádkou či výdejním okénkem a kadeřnictví, muzeí, galerií či výstavních síní.

Mění se také poslední vlna otevírání provozoven. Díky pozitivnímu vývoji se nejspíš 25. května vrátí do běžného provozu nejen restaurace, ale také ubytovací zařízení, počítá se i s uvolněním kulturních či společenských akcí. Původní předpoklad byl 8. června.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto vlada.cz

Štítky ČR, vláda, hospodářství, koronavirus, trh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.